+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Deizm inancı nasıl çürütülür? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. özgür
  Üye
  Reklam

  Deizm inancı nasıl çürütülür?

  Reklam

  Deizm inancı nasıl çürütülür? Mumsema Slm deizmi nasıl çürütebilirim yardim edin lutfen bi de allah neden şeytani adem ve havayi yoldan cikarmaya izin verdi

 2. Crowley
  Devamlı Üye

  Cevap: Deizm


  Reklam


  Nedir deizm? Kim bu deistler 3. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  Peygamberler olmasaydı Allahi nasıl taniyabilirdik nasıl bilebilirdik ? Bugün dişlerini fircalamayi bile -misvak- ,giydigi gomlege kadar peygamber den öğrenen insan kalkmış deistlik taslayabiliyor. Valla aslinda bu fikirde olan insana pek birsey anlatamazsin . Mühürlü oluyorlar . Idrak noktaları kapalı Allah Hidayet verirse tabikide durum değişir ama fikirleri genelde küt ve sabit. Adem ve Havva da ise bizlere çok büyük mesajlar var . 1.En çok bilen bile olsan yanilabilirsin 2. Tevbe edersen bagislanabilirsin 3. Sabırlı olmalısın 4.hic ve acizsin 5. Hatalı bilip Allahın kapısında durmalisin. 6 .Allah affedicidir , ümidini kesme . 7. Şeytanın oyunlarını iyi öğren . Bak nasıl masum geliyor ve sonucunda neler olabiliyor 8. Düşmanını - nefis ve şeytan- iyi tanı. Vs. Bu liste uzar gider. Bütün peygamberlerin yaşadıkları bizim istenilen kul olma yolunda yaşadığı orneklerdir . Ibrettir. Mesaj dir.

 4. Misafir
  Allah o kadar peygamber göndermiş, bunların hepsi hayl ürünü mü ayrıca kuran var bir insanın yazamayacağı bilgilerle dolu mucize kitap bununlada inanamıyorsa nasibi yok demektir.

 5. @hmet
  Üye
  Deizm dinine tabi olan deistlerin temel sebepleri, sorumluluktan kaçmaktır.
  Bugüne kadar o tür insanları ikna edebilmiş biri vardır veya yoktur denecek kadar azdır. Kendinizi yormayın o tür meselelerle. Biz imanımızı korumaya, çevremize etki etmeye, iyi örnek olmaya gayret ederiz, hidayet Allah’tandır. Sabredin ve kazanın. Allah’a emanet olun.

 6. halilcan
  Devamlı Üye
  kendiniz geliştirip, önce islamı öğrenin daha sonra diğer konularda bilgi edinin Allah nasip ederse nasıl konuşmanız gerektiğini anlarsınız

 7. uniak
  Üye
  Adam bi soru sordu. Siz sorunun cevabı haricinde herşeyi yazmışsınız.
  Ben soruyu düzelteyim.
  Hani Adem, ilk eşi Lilit, ikinci eşi Havva varya. İşte bunlar ve Allahü teala neden şeytanla geçinemiyorlar.

+ Yorum Gönder