+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Şeytandan ve kötü şeylerden uzak durmak için DUA Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. kontador
  Üye
  Reklam

  Şeytandan ve kötü şeylerden uzak durmak için DUA

  Reklam

  Şeytandan ve kötü şeylerden uzak durmak için DUA Mumsema Şeytandan ve vesveseden kurtulmak için neyapabılırız okunacak bır DUA varmıdır

 2. yusuf_y
  Üye

  Cevap: Şeytandan ve kötü şeylerden uzak durmak için DUA


  Reklam


  Rabbenâ la tüziğ kulûbena ba’de iz hedeytenâ ve heblenâ min ledünke rahmeten inneke entel vehhâb. İlâhî nercû rahmeteke ve nahşâ azâbeke.


  Allâhumm’ahfaz imanena mineşşaytanirrracîmi fi cemi’i umrina siyyemâ min selbihi vaktennezği bi bereketi Kur’ani’l- Azîmi ve bihürmeti Resûlike’l-Kerîmi bi rahmetike yâ Erhamerrâhimîne. Allâhümme yâ veliyyel İslâmi mütemessiken bil İslâmi hatta nelgâke bihi.


  Anlamı: “Ey bizim Rabbimiz Sen bizi doğru yola hidâyet ettikten sonra kalblerimizi şek ve şüpheye meylettirme. Senin indinden yalnız rahmet olan istikamet üzere olmamızı nasib et. Muhakkak Sen herkesin muradlarını vericisin. Allah’ım rahmetini umar ve azabından korkarız. Allah’ım Kur’an-ı Azim’in bereketiyle ve Rasûl-i Ekrem’in hürmetiyle bizim imanımızı ölüm gelip çatıncaya kadar bütün ömrümüz boyunca lânetlenmiş şeytandan muhafaza eyle lutuf ve kereminle yâ Erhamerrâhimin. Allah’ım ey İslam’ın koruyucusu Sana kavuşuncaya kadar bizi İslam’dan ayırma.”

+ Yorum Gönder
günahlardan uzak durmak icin dua,  şer ve günahtan uzak durmak icindua,  şerden uzak durmak,  şeytandan uzak durmak için neler yapmalıyız,  zinadan uzak durmak i,  gunahlardan uzak durmak icin ne yapmaliyiz,  seytanin uzak durmasi icin dua