+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Asgari Ücrete Şükredilir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. loser
  Üye
  Reklam

  Asgari Ücrete Şükredilir mi?

  Reklam

  Asgari Ücrete Şükredilir mi? Mumsema Asgari ücrete şükredilir mi? İşverenin tam istediği işçi modeli. Düşük maaşla 12 saat köle gibi çalışıp hiç sesini çıkarmamak. Enayilik değil mi? Ya da kölelik? Devleti düşük ücretler yüzünden eleştirince bazı insanlar hükümeti savunmak için hemen şükret diye savunma moduna geçiyorlar. Resmen gıcık oluyorum. Örneğin en son asgari ücrete %6 yani 31TL zam yapıldı. Şaka gibi zam. 31TL olsa ne olur olmasa ne olur. Resmen ÇÖP.

 2. Furkann
  Üye

  Cevap: Asgari Ücrete Şükredilir mi?


  Reklam


  Unutmayalım ki şükür her zaman , yapılması gereken ibadetlerdendir . Hasta olsan bile , işin rast gitmese bile her zaman şükretmek gerekir . Onu bulamayanlar var diyerek , hasta olduğun zaman benden daha kötüleri var çok şükür diyerek , çünkü iman ve takva bunu gerektirir . Unutmayalım ki herşey Allah'ın takdiri olduğundan bize sadece şükretmek düşer , mükafatı elbette ya dünyada ya ahirette önümüze çıkacaktır .

 3. halilcan
  Devamlı Üye
  Bakın burada ince bir cizgi var dikkat etmek lazım.
  Siz gereken mücadelenizi doğru bir şekilde yapacaksınız ama istediginizi alsanız da almasanızda şükretmeniz lazım.
  Bakın özellikle günümüzde kader ve tevekkül kavramları da yanlıs kullanılıyor. Politikacılar ve yetkililer maden kazaları gibi olaylardan sonra cıkıp kader diyip işin içinden çıkmaya çalışıyor. Tabii ki bu tarz kazalar kaderde var ama tevekkül denilen birşey de var. Siz önce doğruyu yapıcaksınız sonra Allah ne nasip ettiyse o olur.
  Tevekkül demek, görevi Allah’a havale etmek değil, kul kendisine düşeni yaptıktan sonra sonucu yani kararı Allah’a bırakmak ve O’na güvenmektir. Birçokları bu konuyu yanlış anlıyorlar. Tevekkülü, görevi terk etmek sanıyorlar. Yani kulluk görevlerinin yerine getirilmesini Allah’a havale edip, emir ve komuta mercii olarak kendilerini görmek istiyorlar. İsrail oğullarının vaktiyle Hz. Musa (AS)’a: “Ey Musa, git, sen ve Rabbin, ikiniz savaşınız. İşte biz burada oturup duracağız.” dedikleri gibi demek isterler. Bu ise Allah’a tevekkül ve güvenmek değil, O’nun emrine güvensizliktir, tevekkülsüzlüktür.

  Tevekküle en güzel örnek çiftçidir. 0 vaktinde usulüne göre tarlasını eker. Sonrasını Allah’a bırakır. Böyle yaptığı yani görevini yerine getirdiği takdirde Allah o kimseyi rızıklandırır.

+ Yorum Gönder