+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kul Hakkına Girer Mi Girmez Mi ? Helallik Almak Gerekir Mi ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Albayyusuf
  Üye
  Reklam

  Kul Hakkına Girer Mi Girmez Mi ? Helallik Almak Gerekir Mi ?

  Reklam

  Kul Hakkına Girer Mi Girmez Mi ? Helallik Almak Gerekir Mi ? Mumsema Büluğ çağına girmeden önce yapılan hırsızlıkların alınan kul haklarının v.b gibi sonrasında ödenmesi helallik alınması gerekir mi ?

  Bide yattığım oda sabah namazı vakti baya soğuk oluyor abdest alıp namazımı kıldıktan sonra yatağıma geçip tesbihatı duamı uzanarak yapıyorum bir sakıncası var mı ? (Dua'ya başlarken "Rabbim saygısızlığımdan değil sana ibadet ederken hasta olmamak için yatağıma giriyorum beni affet" diye ediyorum.)

  Not: Forumda var araştır demeyin araştırdım çok çelişkili çevremdeki iyi sağlam eğitim almış 2 kişiye sordum biri cevap vermedi tam emin olmadığından aklına gelmediğinden bidahaki cuma gel bende araştırıp söylerim dedi. Öteki hocamda kimin kul hakkına girdin ise helallik alman gerekir çünkü kendisine zarar verdin malını çaldın v.b yaptın dedi onların adına sadaka verip istiğfar etmen gerekir dedi.

 2. mum
  Administrator

  Cevap: Kul Hakkına Girer Mi Girmez Mi ? Helallik Almak Gerekir Mi ?


  Reklam


  1. Evet helallik gerekir
  2. Tesbihatı uzanarak okuyabilirsin.

 3. halilcan
  Devamlı Üye
  günahların işlenmesi ergenlikle başlamıyor mu? kul hakkı istisna mı?

 4. Misafir
  Başkasına hakaret etmek

+ Yorum Gönder