+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tesettür olmayan bir kimse ile evlenmek caiz mi ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Akif
  Devamlı Üye
  Reklam

  Tesettür olmayan bir kimse ile evlenmek caiz mi ?

  Reklam
 2. feminik
  Üye

  Cevap: Tesettür olmayan bir kimse ile evlenmek caiz mi ?


  Reklam


  Anam senin yaşın 12 mi?

  Soruya dönersek, bu konuda çok bilgim yok. Yanlış bilgi vermek istemem.

 3. halilcan
  Devamlı Üye
  Tesettür olmayan bir kimse ile evlenmek caiz mi ?

  LİNK VERMEK YASAKTIR

  Tesettürsüz bir kızla evlenmek caizdir. Yani İslam'a uygun bir giyim şekli olmayan kadınla yapılan nikâh geçerlidir. Çünkü, nikâhın şartları arasında "kadının tesettüre uygun örtünmesi" diye bir kural yok. Ama eşinin tesettürlü olmasına önem veren bir insan için ilerde problem olabilir. Ve bu boşanma sebebi olabilir.

  Bazen problemleri zamana havale edersiniz, tedrici olarak, yani üstüne fazla gitmeden yavaş yavaş kendi seyrinde ve olgunluğunda çözümlenir.

  Bazı problemler de vardır ki, zamana havale etmek çare olmaz, teşhisini yapar yapmaz çözümü için belli prensipleri çalıştırmak icap eder. İşte sualde geçen mesele bu ikinci sınıf probleme girmektedir. Şöyle ki:

  - Açık olan bir hanım ya çalışıyordur, işi icabı hemen tesettüre girmesi mümkün gözükmemektedir. Evlenince işten ayrılacaktır, böylece örtünmeyi engelleyen durum zail olacaktır ve örtünecektir.

  - Veya çevresi, ailevi durumu itibariyle birtakım engelleri tek başına aşamamaktadır, yahut mücadelede yeterli performansı gösterememektedir, netice itibariyle bir türlü arzu ettiği kıyafete girememektedir.

  Bu iki halin dışında bir başka hal daha vardır: İleride, evlendikten sonra tesettüre gireceğini, sizin istediğiniz gibi giyinip kuşanacağına söz veren kişi, bir kere bu konuda sizin kadar hassas ve bilinçli değildir. Tesettürü, olsa da olur olmasa da olur, gibi bir yaklaşımla yanlış bir değerlendirmeye tabi tutmaktadır.

  Böyle bir insanla müşterek bir hayata “evet” demek beraberinde birtakım geçim riskleri getireceğinden, teşebbüs etmemek en güzelidir. Çünkü evlilikte en başta gelen husus, inanç ve düşüncede birlik ve ortaklıktır. Diğer şartlar zamana bırakılabilir.

 4. Millennium
  Devamlı Üye
  "Açık eş' açıklığının günahı hem kocasına hem kendisine yazılır." diye okumuştum aşağıdaki linkte, bu bilgi sahih midir?

  Tesettürlü Olmayan Biriyle Evlenmek Günah mıdır?

 5. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  islama uygun bir şekilde olması gerekir.Bunun dışında sahte kapalılarda dahil (giyinmiş çıplaklar) günah her ikisine eklenir..

+ Yorum Gönder