+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allah rızası demek tam olarak ne anlama gelir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Millennium
  Devamlı Üye
  Reklam

  Allah rızası demek tam olarak ne anlama gelir?

  Reklam

  Allah rızası demek tam olarak ne anlama gelir? Mumsema Abdeste, namaza niyet ederken Allah rızası için diyoruz. Peki nedir Allah'ın rızası? Yani ne anlamamız gerekir, nasıl düşünmeliyiz bu durumu?

 2. halilcan
  Devamlı Üye

  Cevap: Allah rızası demek tam olarak ne anlama gelir?


  Reklam


  Allah'in istemesi,hoşnut olması , onun doğru bulduğu manalarına geliyor.

  Yani sen Allah istedi diye abdest alıp, namaz kılıyorsun yoksa başkası istediği için veya abdest temizlik olduğu, namazda spor olduğu için değil. Tabi ki abdestin temizliği sağlaması, namazın da vücut zindeliğine faydalı olması gibi hikmetler var. Veya bir şeyi Allahtan korktugun için yapmıyorsun.

  Allah'ın rızası bütün kulların yegane amacıdır. Diğer amel ve ibadetler vesiledir. Cennette en büyük makam rıza makamıdır. Razı olmuş ve razı olunmuş olarak ebedi vechullaha yönelmek demektir. Cenabı Allah'ın rıza dışında yapılan bütün amel ve işler sonuçsuzdur, sevap olarak bir değer taşımazlar. Bir insan bütün insanlığın faydasına bir iş yapsa bunun içinde Cenabı Allah'ın hoşnutluğunu ve rızasını gözeten bir niyet olmasa kişi için ahret bakımından faydasızdır. Fakat bir insan Allah rızasını gözeterek oldaki ufak bir taşı bile kenara çekse sevap hanesine yazılır.

 3. Misafir
  Allah rızası ne demek kısaca

  Allah rızası, Allahın razı olması, Sevdiği işler yapılınca memnun kalması, kulunu sevmesi, ondan hoşnut olması anlamına gelir.

 4. imam
  Üye
  Allah rızası için ne demek

  Allah hakkı Allah hatırı Allahın kıymeti anlamında kullanılır.
  Biri bize Allah rızası için dediğinde şu anlaşılır "Allah hatırı için"

+ Yorum Gönder
allah rızası için ne demek,  allah rızası ne demek,  allah rızası için anlamı,  allah rızası,  allah rizasi ne demek,  allah rizasi icin yapmak ne demek,  allah rızası için bakacagız ne demek