+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazda son oturuşta yapılan dualardaki hata hakkında Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Millennium
  Devamlı Üye
  Reklam

  Namazda son oturuşta yapılan dualardaki hata hakkında

  Reklam

  Namazda son oturuşta yapılan dualardaki hata hakkında Mumsema 1- Rabbena atina duasini okurken telaffuzda bir hata yaptik, o anda duayi tekrar okuyabilir miyiz? Yoksa duayi yarida birakip sehiv secdesi mi yapilmalidir?

  2- Rabbena atina duasini okurken bir hata yaptik ama bu hatayi Rabbenağfirli duasina gectigimizde farkettik. Rabbenağfirli duasini yarida birakip Rabbena Atina duasindan tekrar mi baslamaliyiz? Bu durumda be yapilir yani?

  3- Bu durumlarin son oturusta veya vitir namazında kunut duasini bilmeyen birisinin okudugu sirada olmasi yapilmasi gerekecek hareketi değiştirir mi?

 2. halilcan
  Devamlı Üye

  Cevap: Namazda son oturusta yapilan dualardaki hata hakkinda


  Reklam


  1- tekrar okuyabilirsin,sehiv secdesi gerekmez
  2- rabbenağfirli bitir sonra tekrar rabbena oku düzeltme niyetiyle, önce rabbena sona rabbenağfirli olcak diye bir şart yok ama bu kuran sırasına uygun oldugu için daha iyi fakat fatiha ve zammı sure okunuslarında durum değişiyor ona göre.
  http://www.sistani.org/turkish/book/59/3126/
  Kasıtlı olarak sure Fatiha'dan önce okunursa, namaz batıl olur. Eğer yanlışlıkla sure Fatiha'dan önce okunur ancak farkına varılırsa, hatırlanılan yerden sure bırakılıp Fatiha ve daha sonra da sure baştan okunmalıdır.
  3-son oturusta tahiyyat okuduktan sonraki duaların sırası bozulursa namaza zarar gelmez. kunutla ilgili konuyu bilmiyorum

+ Yorum Gönder