+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kaza namazları önceliği hakkında Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. semamca_07
  Üye
  Reklam

  Kaza namazları önceliği hakkında

  Reklam

  Kaza namazları önceliği hakkında Mumsema Selamün aleyküm.ben geçmiş kaza namazlarımı kılmaya başladım ufak ufak her gün 1 günlük kaza namazı kılıyorum dün aklıma birşey takıldı.yatsı namazını kıldığımda 4 rekat farz 3 rekatta vitir kılıyorum yani toplam 7 rekat oluyor.acaba diyorum 7 rekatla tek bir kaza namazı kılacağıma 4 tane sabah namazı kılsam dahamı iyi olur ? en azından 1 günlük yatsının kazasını kılacağıma 4 günlük sabah namazının kazasını kılmış olurum.kaza namazı borcuyla ölüp gidersek her kılınmayan namazın azabı olacak 4 günlük sabah namazı kılmak daha cazip geldi bu konuda fikriniz nedir günlükmü kılayım yoksa rekat sayıları az olan sabah yada akşam namazlarınamı öncelik vereyim? 2. @hmet
  Üye

  Cevap: Kaza namazları önceliği hakkında


  Reklam


  Tavsiyem her bir vakit namazını kıldığında en az bir vakit kaza namazı kıl

 3. semamca_07
  Üye
  öyle kılıyorum zaten ama dedimya yatsı 7 rekat onun yerine 2 rekattan 4 günlük sabah namazı kılmak daha iyi olurmu hani azabından kurtulmak için diye sordum ben ama yine bildiğim gibi devam edeyim en iyisi.Allah razı olsun.

 4. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  Kardeşim yatsı namazıda senin borcun , öyle planlı anlaşma olmaz ki , neticede yatsıda senin , borcunu ödemeye gayret et sen , yolunda bulunda Allah bilir kabulunu bide sana şunu söyleyim yapılması zor olan şeyler ağır gibi gelen şeyleri yapmak yapabilmek daha kıymetlidir , inşAllah yapabilenlerden oluruz hepimiz

 5. halilcan
  Devamlı Üye
  Önce vitir dışındakınlerı bitir, sonra vitir bitir, cunku 4-mezhepte çoğunluğun görüşüne vitir vacip değil sünnettir, hatta hanefiler içinden önemli kişilerden vitir de vitir namazı için vacip degil sünnet diyen var. Bundan dolayı öncesi farzları kaza etmen daha iyi olur.

 6. semamca_07
  Üye
  vitir namazı vaciptir benim bildiğim kaç tane hocadan dinledim internette cübbeli ahmet hoca dahil.yanlış bilgi olmasın aman!!

 7. halilcan
  Devamlı Üye
  İmam Azam Ebû Hanife, vitir namazını bayram namazları gibi vacip olarak kabul etmiştir. Ebu Yusuf, İmam Muhammed ve diğer üç mezhep imâmlarına göre ise, vitir namazı müekked sünnettir.

  Tedbiren vitir namazını vacip kabul ediyor hanefi mezhebindeki hocalar

+ Yorum Gönder