+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namaz kılarken yanlışlık ve bir soru Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. NoWeDoR
  (Cezalı)
  Reklam

  Namaz kılarken yanlışlık ve bir soru

  Reklam

  Namaz kılarken yanlışlık ve bir soru Mumsema Öncelikle site yönetimine ve burada insanlara yardımcı olan herkesten Allah razı olsun. Allahın tüm yüceliği , rahmeti üzerimize olsun.

  1) Ben Sabah namazının farzını kılarken (Yeni öğrenmeye başladığım için sadece farz namazları kılıyorum şimdilik) ikinci rekat'ta hata ettim. İkinci rekata kalktığımda Fatiha'dan sonra namaz suresi okumayı unuttum ve bilmediğim için namazı o şekilde bitirdim. Sonra içim rahat etmedi ve Sabah namazının farzını tekrar baştan kıldım.

  Burada merak ettiğim , yeniden Sabah namazı farzını kılmaya başlarken niyetim yine aynı oldu. "Niyet ettim Allah rızası için Sabah namazının iki rekat farzını kılmaya" Acaba doğru mu niyet ettim? Hata ettiğim için farklı bir şekilde niyet etmem gerekir mi? Yani "Niyet ettim Allah rızası için yanlış kıldığım namazın iki rekat farzını kılmaya" gibi bir ifade söz konusu mudur?

  2) Saçlarımda dökülme problemi olduğu için saç spreyi kullanıyorum. Öğrendiğim üzere de bunu kullanınca saçta en az 8 saat kalması gerekiyor. Hal böyle olunca bende gece yatmadan önce saçıma spreyi uygulayıp (Saç diplerine yedirerek) uyuyorum. Ancak bu sprey saçta biraz leke bırakıyor (Kırmızı bir renkte) , saçı katılaştırıyor , biçimsizleştiriyor. Tabi Sabah namaza kalktığımda kurumuş oluyor ve saç kurutma makinesi ile saçı biraz yumuşatıyorum ve tarıyorum (Böyle yapınca kimse sprey kullandığımı fark etmiyor). Ama saç diplerinde lekesi oluyor. Bu leke namazı kılmama engel çıkartır mı? Yani kir midir? Ve namazdan sonra tekrar yatıp kalktığımda saçımı yıkayacak pek vaktim olmuyor o şekilde okula gidiyorum. Yine gün içerisinde vakit namazları kılmama engel midir , bu saç diplerinde olan leke?

 2. imam
  Üye

  Cevap: Namaz kılarken yanlışlık ve bir soru


  Reklam


  Namazın geçerliydi ve sehiv secdesi yapman gerekirdi. Zammı süreyi unutarak okumamak namazı bozmaz.

  Saç boyası lekesi namaza engel değil.

+ Yorum Gönder