+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ateist Kızdan Hoşlanmak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1stwarrior
  Devamlı Üye
  Reklam

  Ateist Kızdan Hoşlanmak

  Reklam

  Ateist Kızdan Hoşlanmak Mumsema Merhaba. Ben 19 yaşındayım ve ateist bir kızdan hoşlanıyorum . Kızı hiç tanımıyorum uzaktan öyle görüyor ve ona karşı sevgi besliyordum . Kız güzeldi dersanede en iyi sınıftaydı . Kendi kendime apt*l apt*l hayaller kurdum tanışsam mı falan dedim takıntı yaptım , aşık oldum platonik . Geçenlerde bu kızın ismini öğrendim ve sosyal hesabını buldum . Kızın yazdıklarını gördüğümde ateist olduğunu anladım . Müslümanlıkla , dinlerle dalga geçiyordu , ben günde 5 vakit bu ezan sesini duymak zorunda mıyım tarzında şeyler yazmıştı . Keşke bunları daha önceden okusaydımda böyle kendimi aşık etmeseydim dedim tanımadığım kıza karşı . Hergün kızı düşünüyorum dediğim gibi takıntı oldu . Bu durumdan nasıl kurtulabilirim ?

 2. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..

  Cevap: Ateist Kızdan Hoşlanmak


  Reklam


  Bana , beni Allaha götürcek insanlar lazım fikrini benimseyerek

 3. İslam
  Kur'an Hadimi
  bu kötü düşünce ve kirlerinizi buraya yazmasanız iyi olur
  ayıp ayıp

 4. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  bu kötü düşünce ve kirlerinizi buraya yazmasanız iyi olur
  ayıp ayıp


  Bu cevap açıkcası hiç hoş olmamış . Herkes aynı hayatı yaşayamaz . Herkes sizin baktığınız çercevedende bakamaz .Zaten kardeşimiz üzgün , keşke diyor , keşke önceden bilseydim diyor ve bize sorarak istişare yapmak istiyor , yargılamayın kınarcasına da bakmayın . İslam hoşgörü ve ahlak dinidir , ayıplama kınama horgörme değil . "Bir insanı kurtaran, bütün insanlığı kurtarır"diyen bir peygambere tabiyiz biz . Yanlıştaysada düzeltmeliyiz.

 5. keferenet
  Üye
  Herkes sana kabir kapısına kadar arkadaşlık eder, o yüzden sen aklını başına topla ve sana cenneti kazandıracak ve ebediyette de sana yoldaş olacak birisi ile evlen.. Flört et vs demiyorum bile ateizme karşı bu kadar duyarlı isen bunu da bilmen gerekiyor bence dinin gereği.

 6. halilcan
  Devamlı Üye
  Adam burda bir derdini anlatıyor yardım istiyor kaldıki bu durumdan o da hoşnut değil, bence sizin bu tavrınız islam ahlakına uygun bir tavır olmamış.

  1stwarrior arkadaşım, ateist biriyle evlenmek haramdır ve evlenmeye karar verdıgın an (haram olup olmadıgını bilmemek mazaret olur mu bilmiyorum) dinden cıkarsın.
  bu aşk işi böyle yapcak bişi yok zamana bırakıcan geçiyor mesela benim 2.5 sene de geçtiydi, bol bol dua et onun olduğu ortama falan gitme, aşk da bir imtihandır

+ Yorum Gönder