+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Burçlar Gerçek Mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1stwarrior
  Devamlı Üye
  Reklam

  Burçlar Gerçek Mi?

  Reklam

  Burçlar Gerçek Mi? Mumsema Merhaba . Size şunu sormak istiyorum bu burç olayı gerçek mi ? İşte aslan burcu şöyle olur böyle olur şu burçlarla iyi geçinir , şu burçlarla geçinemez . İşte bu ay mars jupitere yaklaştı :D o yüzden terazilerin işleri kötü gidecek ... Ben böyle şeyleri okudukça gülüyor ve saçma sapan buluyorum . Belki de yanılıyorumdur , islamda bu burçların yeri nedir ? Şunuda farkettim ateist olan ama benim saçma bulduğum bu burç olaylarına inanan çok sayıda insan var , onlara acıyorum .

 2. mum
  Administrator

  Cevap: Burçlar Gerçek Mi?


  Reklam


  İSLAMDA BURÇ

  البرج))

  Güneşin bir yılda takip ettiği düşünülen yörüngenin içlerinden geçtiği belli sembollerle gösterilen on iki takımyıldızdan her birine denir.
  -----------------

  Burçlar ve benzeri bilgi kaynaklarının GAYBA AİT bilgileri öğrenme kaynağı gibi kullanılması haramdır. Zira adı üstünde GAYB BİLGİSİ insana kapalı bir bilgi türüdür. Gaybı sadece Allah bilir. Buna bu şekilde iman ediyoruz. Bunun dışında bazı tahminler, işaretler olarak algılanacaksa bu caiz olabilir. Allah’a emanet olun.
  Nureddin Yıldız Hoca


 3. jerusselam
  Devamlı Üye
  Burçlar Gerçek Mi?


  burç ve benzeri şeyler gayba iman akidesine ters işlerdir. Kesinlikle uzak durmak gerekir.

  Burçlara bakarak hüküm çıkarmanın doğruluğuyla ilgili değil, aksine bunun yanlışlığıyla ilgili hadis vardır. Hz. Peygamber (s.a.s.) şöyle buyurmuştur:

  "Bir kimse gider de verdiği haber konusunda kâhini tasdik ederse, Allah'ın Muhammed'e indirdiğini inkâr etmiş olur." (Tirmizî, Tahâret,102; İbn Mâce, Tahâret, 122; Ahmed İbn Hanbel, II/408).

+ Yorum Gönder