+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ahım tutar mı? Ah ne zaman tutar? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Ahım tutar mı? Ah ne zaman tutar?

  Reklam

  Ahım tutar mı? Ah ne zaman tutar? Mumsema hocam stajyer olarak çalıştığım yerde, müdürüm iki defa seni staj bitince alacam dedi ve bu beni baya umutlandırdı söyleme şeklindende kaynaklanıyordu. Çok umutlandırdı böyle bişey demeyene kadar benim böyle bi düşüncem yoktu söylemesiyle açıkçası çok sevindim ve bi ümit bağladım. Şimdi bu müdürüm beni işe almazsa benim yaşadığım üzgünlüğümle ahh'ım tutar mı ?

 2. halilcan
  Devamlı Üye

  Cevap: Ahh ım tutar mı _?


  Reklam


  Ahın tutması demek bedduanın tutması demektir yani siz beddua ederseniz ve haklıysanız ve Allah da dilerse bedduanız tutar, ama haksız yere beddua ederseniz size dönebilir. Yani siz beddua etmeyin, anlayış gösterin müdüre.

 3. Misafir
  Ama hocam söyleyiş tarzından da çok ümitlendirdi şöyle bir söz de var ''Umut verip güven aşılayıpta yarı yolda bıraktığın insanın Gönül sadakasını iki dünyada da veremezsin...'' galiba mevlana nın sözü ben hakkımı helal edeceğimi sanmıyorum sözünü tutmazsa

 4. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  Senin geleceğini Allah belirliyor kardeşim , müdür değil , nasip ederse Allah , sen zaten bir şeklde bir bahaneyle orda olursun , hakkında hayırlısını iste ve ALLAHA BIRAK , UMUDUNU insanlara bağlama , belkide orda olmaman senin için daha hayırlı bunu bilebilir misin ? belki orda zorda kalcağın başını ağrıtacak bir durumla karşılaşacaksın veyahut , senin başka yerde bulman gereken daha parlak daha hayırlı bir nasibin rızkın vardır . bunuda bilemezsin , boşuna beddua, ah edicem tutarmı tutmazmı diye düşünme , kendine olumsuzluklar yükleme , Allaha bırak Hz İbrahim gibi hasbinallahuvenimelvekil de , ve yürü , negatifler düşüncelerden uzaklaş , yapan yaptıran Allahtır  Ne zaman tutar demişsin kardeşim bide , tutunca partimi vereceksin


 5. halilcan
  Devamlı Üye
  kinyas senin bilecegin iş ama beddua etmeye çalış bence, belki hayırlı olan o işe girmemektir bilemezsin.

 6. Misafir
  Yasemin hanım söyledikleriniz beni gerçekten çok etkiledi ve bakış açımı değiştirdi teşekkür ederim size kişisel hesaplardan da ulaşmak isterim mail adresi mesela ?

 7. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  Ben teşekkür ederim. Bir insana bir yararim olduysa ne mutlu bana , hamdolsun. Aklina takilanlari burdan sormalısin, ekip çalışması daha faydalı. Allaha emanetsin.

+ Yorum Gönder
ahın tutması,  ahin tutmasi