+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Günahkar insanoğlu hakkında.. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. semamca_07
  Üye
  Reklam

  Günahkar insanoğlu hakkında..

  Reklam

  Günahkar insanoğlu hakkında.. Mumsema selamün aleyküm herkese benim aklıma hep takılan bir soruydu bu az önce de konuyla alakalı nuh tufanıyla ilgili bir belgesel izledim lut kavminden de bahsediliyordu asıl konu nuh peygamberin kavmine gelen felaketler vs hep insanoğlunun günahkarlığından kaynaklanan felaketlermiş. erkek erkeğe zina yaptıkları her türlü sapkınlıkları meşru hale getirdikleri söyleniyor vs .Bugün ise bunların kat kat kötüsü dünyamızda yaşanmakta ama hiçbirşey olduğu yok ben inançlı biriyim o yüzden çok fazlada umursamıyorum çünkü ahirette herkese ektiğini biçecek inanmayanlar harap olacak bu konuda hiçbir kuşkum yok ama bu tür olaylar hep eskiden oluyormuş mucizeler felaketler vs sizce günümüzde Allahtan niye böyle uyarılar felaketler vs gelmiyor insanların gözünü açacak imana getirecek kadar büyük felaketlerden vs bahsediyorum yoksa tsunamide geliyor kasırgada ama bunları lut kavmine gelen felaketle kıyaslamak yanlış olur sanırım.umarım derdimi anlatabilmişimdir belki çok önemli bir konu değil ama benimkisi sadece merak bazen insanların yaptıkları iğrençlikleri görünce Allahtan böyle felaketler gelmesini istediğimde oluyor ne yazıkki!!

 2. halilcan
  Devamlı Üye

  Cevap: Günahkar insanoğlu hakkında..


  Reklam


  Allah'in izniyle insan inanıcak olduktan sonra en zor şartlar da da inanıyor , Kuranda anlatıldıgı gibi yanında peygamber varken de sapıtıp buzağı heykeline tapabiliyor.
  Allah'in nasıl ve ne şekilde imtihan ettiğiyle ilgili bir durum bu. Hikmetini ancak o bilir. Doğrusunu Allah bilir, bu tarz mucizeler ve helaklar belki gunumuzde vardır suan biz farkedemiyoruzdur veya bu tür mucizeler ve helaklar günümüzde yoktur ama bu mucizelerin olmaması inananlar için avantaj olur, cunku sen apaçık mucizeleri görmeden, gizli mucizeleri görerek aklını kullanarak Allah'a inanıyorsun.

 3. gizolata
  Üye
  Peygamberimiz geldikten sonra toplu helak kalkmıştır.

 4. halilcan
  Devamlı Üye
  -Link vermek yasaktır

+ Yorum Gönder