+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Şeytanın Vesvesesinden nasıl kurtulabilirim ? Kısaca cevap yazar mısınız Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yusuf_y
  Üye
  Reklam

  Şeytanın Vesvesesinden nasıl kurtulabilirim ? Kısaca cevap yazar mısınız

  Reklam

  Şeytanın Vesvesesinden nasıl kurtulabilirim ? Kısaca cevap yazar mısınız Mumsema sürekli aklıma kötü şey getiriyor nasıl bu şeytanın vesvesesinden kurtulabilirim?
  tecrübeleriniz varsa yazar mısınız?

 2. gizolata
  Üye

  Cevap: Şeytanın Vesvesesinden nasıl kurtulabilirim ?


  Reklam


  Vesvese, dua ve zikir ile azalıp yok olur. Bunun için, bilhassa günaha meyledildiği zaman, hemen Allahü teâlâyı anmalı, istiğfar, salevat ve dua okuyarak şeytanı uzaklaştırmaya çalışmalı.

 3. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  Kardeşimm ne çektik bu vesveseden biz yaa :D Bu sitede oldukça bu konulardan mevcut, iyide bilgilendirmeler yapılmış bi bak istersen zaten vesveseyi araştırırsan bunun imanından ötürü gelen birşey olduğunu bulursun . Demekki ALLAH YOLUNDA İYİ ŞEYLER YAPIYORSUN ve şeytan seni kıskanıp yolundan çevirmeye çalışıyor kafanı kurcalıyor kalbine saçma sapan düşünce atıyor , buna mahal verme . Şeytanın vesvesesi varsa bizimde BESMELEMİZ var. Çek besmeleni kardeşim; oku Felak , Nas bu saçma düşünceler bana ait değil , ben doğru olanı biliyorum iman edip inanıyorum de , Allahın izniyle geçer

 4. Emre2391
  Üye
  suan banada vesveseler geliyor.Ama farklı konularda.senın konuyu yasadım ve atlattım.Kaç defa bunlar gelirken çarpılcam zanettim.Cok korktum.Hatta namaz kılmamayı Allahı dusunmemeyi dusundum .neden ? aklıma gelmesin ki kotu konusmayayım.Bunlar TAMAMEN hataydı. Allah affetsın.Sen Namaz kıl BIRAK GELSİN BIRAK GELSİN BIRAK GELSİN BIRAK GELSİN Hiç bir şey olmaz.Agızdan cıkmadıkca sözler yada o dusunceleri uygulamadıkca korkma.Bana genellıkle aksam yatarken oluyordu sessiz ve kendı basıma olunca.İlgilnecek bısıyler bul.O an geldiginde sadece onu dınle . O senı dusunduren seytanı karsına al hayalı tabiki . Ona de ki BANA ALLAH YETER.ONDAN BAŞKA HİÇBİR İLAH YOKTUR.BEN ANCAK ONA TEVEKKÜL ETTİM.O,YÜCE ARŞIN SAHİBİDİR .sen bana eskıden dusunceler gonderırdın.yasadıklarımı bıldıgın ıcın bunu elınde koz olarak kullanıp aynı seyı pısırıp pısırıp onume koyarak butun yasam enerjımı alırdın bende butun gun sana kulak vererek senı daha cok beslerdım sımdı karsıma aldım senı Allaha cok sukur UYANDIM farkına vardım bunu senın yaptıgını gordum. hadi bana ( ne gelıyorsa) kotu dusunceler getir.Sunu yaptır bunu yaptır.Beynin duracak.Bi an susacak her şey.bunu devamlı yap. Allah diyecek ki kuluma bak nasılda anlatıyor benı seytana , nefsine.Sen bunları anlatırken seytan coktan kaçacak gıdecek. O duramaz orda .Ugur kosarın Allah de ötesini bırak kıtabını okumanı tavsiye ederim.Allah biz vesveselilere yardım etsin inşallah..

+ Yorum Gönder