+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ateizme özenen arkadaş için ne yapmalı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. fqless
  Üye
  Reklam

  Ateizme özenen arkadaş için ne yapmalı?

  Reklam

  Ateizme özenen arkadaş için ne yapmalı? Mumsema Merhaba! Ben lise 2 ye gidiyorum. Bir sınıf arkadaşımın sosyal sitede ateistlik ile ilgili birşey paylaştığını onu savunduğunu gördüm. Kendisi ateistim diye birşey söylemiyor. Ben bu durumda ne yapmalıyım? Onunla arkadaşlık kurmalımıyım? Kendisine Kanka kardeş felan dedim bir mahzuru var mı?

 2. gizolata
  Üye

  Cevap: Ne yapmalı?


  Reklam


  Samimi bir arkadaşınızsa kendisiyle konuşabilirsiniz. Eğer o kadar yakın değilse gerek yok. Kendisi ateistim demeden hüküm vermemeliyiz. Arkadaşlık konusunda da ahlakı güzel, dinini iyi yaşayan bir arkadas edinmek cok daha iyi olur çünkü "kişi arkadaşının dini üzeredir" yani kişi arkadaşından etkilenir.

  Eğer imanınız sağlamsa, kendinize güveniyorsanız, onunla konuşup dinine yaklaştırabilirsiniz. Çok iyi olur. Fakat çok dikkat etmelisiniz çünkü sizi kötü yönde etkileyebilir.

 3. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  Uyarmalısın , eğer meyili varsa o tarz şeylere kırmadan anlatmalısın

 4. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  ALLAH Küfre düşen bir her bir kuluna hidayet nasib etsin.

 5. halilcan
  Devamlı Üye
  fqless tam öğrenmek lazım arkadaşının ne dusundugunu. bir kaç davranışını incele hatta mumkunse bu tarz konulara gir(inanmak-inanmamak) ve konuş ama hep sakin ol. Ateistse çok samimi olmaman gerekir cunku eğer o ateistse senin inandıgın degerlerle onun inandıgı degerler zıt ve anlaşmanı mumkun degıl illaki çatışırsınız. Kafirle arkadaş olmak ve onu sevmek küfür müdür?

  yani mesafeyi korumak lazım

+ Yorum Gönder