+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kaza namazı ve vaktin girip çıkması hakkında Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Millennium
  Devamlı Üye
  Reklam

  Kaza namazı ve vaktin girip çıkması hakkında

  Reklam

  Kaza namazı ve vaktin girip çıkması hakkında Mumsema Aksşam namazı vaktinin son dakikalarında kazaya kalmış bir ikindi namazının farzının kazasını kılmaya başlarsak ama kaza namazını bitiremeden yatsı namazının vakti girse ve ezan da okunsa o kaza namazi bozulur mu, tekrar kilmak gerekir mi?

 2. @hmet
  Üye

  Cevap: Kaza namazı ve vaktin girip çıkması hakkında


  Reklam


  Vakit sadece akşamı kılmaya yetiyorsa akşam kıl, ikindiyi sonra kıl

 3. Millennium
  Devamlı Üye
  Akşamı kıldım, sonra vakit var diye ikindinin kazasını kıldım. Ezan okundugunda son uturusta Allahumme Salli, Barik dualarını okuyordum, o namazım bozulmuş mudur, tekrar mı kılmam gerek?

 4. @hmet
  Üye
  Hayır tekrar kılmana gerek yok, namazın geçerlidir.

 5. Millennium
  Devamlı Üye
  Peki akşam namazından sonra kazanın kılınmamasayıla ilgili bir durum mu var? İkindiden sonra kerahet vaktinde kaza namazı kılınmıyor diye biliyorum ama akşam namazından sonra da mı öyle bir durum var?

 6. Millennium
  Devamlı Üye
  Bir de mesela bugünün ikindi namazı gece kaldı, akşam namazının vaktinin girmesine bir kaç dakika var. İkindi namazının farzını kılmaya başlasak, İkinci rekatı bitirdikten sonra üçüncü rekatta akşam ezanı okunsa namazımız sahih midir? Yani bu durumda namazın o günün namazı olmasıyla geçmişteki bir ikindinin kazası olması arasında bir fark var mıdır?

+ Yorum Gönder