+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Neden Kuran ın meali sürekli deişiyor ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. prokado
  Devamlı Üye
  Reklam

  Neden Kuran ın meali sürekli deişiyor ?

  Reklam

  Neden Kuran ın meali sürekli deişiyor ? Mumsema Rad Suresi 28. Ayet
  Adem Uğur : Bunlar, iman edenler ve gönülleri Allah'ın zikriyle sükûnete erenlerdir. Bilesiniz ki, kalpler ancak Allah'ı anmakla huzur bulur.
  Ali Bulaç : Bunlar, iman edenler ve kalpleri Allah'ın zikriyle mutmain olanlardır. Haberiniz olsun; kalbler yalnızca Allah'ın zikriyle mutmain olur.
  Ali Fikri Yavuz : Bunlar, Allah’ın zikri ile kalbleri huzura kavuşarak iman edenlerdir. Evet, bilin ki, ancak Allah’ı anmakla kalbler yatışır ve huzur bulur.
  Bayraktar Bayraklı : Bunlar, iman edenler ve gönülleri Allah'ın zikri ile doyuma ulaşanlardır. Bilesiniz ki kalpler, ancak Allah'ı anmakla doyuma ulaşır.[234]
  Diyanet Vakfi : Bunlar, iman edenler ve gönülleri Allah'ın zikriyle sükûnete erenlerdir. Bilesiniz ki, kalpler ancak Allah'ı anmakla huzur bulur.
  Elmalılı Hamdi Yazır : Onlar ki iyman etmişlerdir ve kalbleri Allahın zikri ile yatışır, evet Allahın zikriyledir ki kalbler yatışır
  Elmalılı (sadeleştirilmiş) : Onlar, iman edip kalpleri Allah'ın zikriyle yatışan kimselerdir; evet Allah'ın zikri ile kalpler yatışır!»
  Elmalılı (sadeleştirilmiş - 2) : Onlar, iman etmiş ve kalbleri Allah zikriyle yatışmış olanlardır. Evet, iyi bilin ki, kalbler Allah'ın zikri ile yatışır.

  Google da mesala bir ayeti aratırken birsürü meal buluyorum Bu mealların arasında Hadisleri inkar edenlerinki falanda var Biz hangisine güvenicez neden herkez farklı mealla yazmış ?

 2. Candle
  Devamlı Üye

  Cevap: Neden Kuran ın meali sürekli deişiyor ?


  Reklam


  Diyanet Vakfi : Bunlar, iman edenler ve gönülleri Allah'ın zikriyle sükûnete erenlerdir. Bilesiniz ki, kalpler ancak Allah'ı anmakla huzur bulur.
  Meal, tercümanın bilgisi ve anlayışına göre yazılıyor.
  En doğru meal DİYANET VAKFI nın

+ Yorum Gönder