+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Türkiye devleti tağuti bir devlet midir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. NightDarkness
  Üye
  Reklam

  Türkiye devleti tağuti bir devlet midir?

  Reklam

  Türkiye devleti tağuti bir devlet midir? Mumsema Türkiye devleti tağuti bir devlet midir? Birçoğu türkiye Allah'ın kitabıyla hükmetmiyor, tağuttur diyor fakat diyanete attığım e-postadan sonra "Türkiye gibi güçler ayrılığı ilkesiyle yönetilen ülkeleri tağutlukla vasfetmek doğru değildir." şeklinde geri döndüler. Diyanetin bu yazısına mı güvenmeliyim? yoksa internetteki birçok sayfayamı?

 2. Candle
  Devamlı Üye

  Cevap: Türkiye devleti tağuti bir devlet midir?


  Reklam


  Türkiye isllam beldesidir ve kıyamete kadar öyle kalacaktır.

 3. Misafir
  Tağut Allaha karşı haddi aşana denir. Allahın hükümleri yerine kendi hükümlerini üstün kılanlar ve bunu dayatan haddi aşan birer tağuttur. Türkiye kuran ve sünnet i esas alan şeriat yerine beşeri ve nefsi esasları hüküm olarak dayattığı için meclis ve yürütme tağut luk yapmaktadır.

 4. ser-a
  Üye
  Tağut,haddi aşan,tuğyan eden demektir.tağut şeytan oalbildiği gibi,şeytana hizmet eden,nefis,heva,sihirbaz,ideoloji kısaca Allaha itaaten alıkoyan,hayra engel olan şerre yol açan her türlü haddi aşan oluşumlara denir.Bu bakımdan Allah imanın ilk şartı tağutu red etmektir.
  Allah-u Teâlâ şöyle buyuruyor:


  "Şüphesiz her ümmete: "Allah’a ibadet edip, taguttan kaçınsınlar diye rasuller gönderdik. Onlardan kimisine Allah hidayet etti, kimisine de sapıklık hak oldu." (Nahl:36)


  Bu ayet gösteriyor ki; istisnasız bütün rasullerin ilk görevi, ayette bildirildiği gibi, insanları Allah-u Teâlâ'ya ibadet ettirmek ve tagutlardan sakındırmaktır.
  Allah-u Teâlâ şöyle buyuruyor:


  "Kim tagutu inkar edip Allah’a iman ederse kopmak bilmeyen sağlam bir kulpa tutunmuş olur. Allah işitendir, bilendir." (Bakara: 256)


  Allah-u Teâlâ'nın bu ayette, tagutu reddetmeyi Allah’a imandan önce zikretmesinde çok büyük ve önemli işaretler vardır. Bunlardan bazıları:


  1 - Tagutu red meselesinin küçük görülüp de ihmal edilmemesini, tagutu reddetmenin çok önemli bir asıl olduğunu, bunun dışındaki asıl ve teferruatların ise ona bağlı olduğunu belirtmek içindir.


  2 - İmandan önce tagutun reddinin gerekli olduğunu bildirmek içindir. Çünkü kişi tagutu reddetmeden önce iman ederse bu iman, tagutu red ve şirki terkedinceye kadar sahibine hiçbir fayda vermez.


  3 - Allah-u Teâlâ'ya iman ile taguta iman, bir kulun kalbinde bir an bile olsa asla bir arada bulunamaz. Çünkü birisine iman, diğerine iman etmeye zıddır. Bunlardan birisine iman edilirse diğeri reddedilmiş olur. Çünkü iman ile küfür bir kalpte asla bir arada bulunmaz.


  Buna göre, ya tagutu reddettikten sonra iman edilir ya da taguta iman ederek Allah-u Teâlâ reddedilir. Taguta iman ile Allah-u Teâlâ'ya imanın bir kulun kalbinde aynı anda bir arada bulunmasını düşünmek, birşeyin zıddıyla birlikte aynı anda var olduğunu düşünmek demektir. Bu ise imkansız bir şeydir.
  Türkiyede itaat edilecek hükümler kuran ve sünneti red eder ve itaat edilecek yöneticiler de kuran ve sünnet üzere halife yada imam olarak önderlik yapmazlar.Bunların hepsi tuğyan(haddi aşan) etmişlerdir.Bu yüzden türkiye devleti şeriatı hüküm olarak red eden tağut bir devlettir.Tağuta kulluk yapanlar da ona itaat eden ve onun için savaşan çalışan ve yaşayan hizmetkarlarıdır.

 5. Millennium
  Devamlı Üye
  Ne yapacagiz zorla bizi askere aliyorlar, devlette calismak da mi bu duruma ornektir.

 6. Misafir
  Kardeşim dar-ul islamdan maksadin ne? Bir beldede herkez musluman olabilir bu herkeze ayri ayri şahsidir yalniz o belde islami esaslara gore yonetilmiyorsa ornrğin alahin indirdigi kuran yerine kende kafasindan uydurmuş olduğu yasalardan o?uşan alahin hukumleriyle alakasi olmayan helallik ve haramlililiğin esas olmadiği kanunlar insanlar uzerinde uygulaniyorsa o belde dar-ul harb dir burda harb i savaş anlama musluman allah in hukumlerini yasayamiyorsa o hur değilder buda harbliği ortaya çikarir.

+ Yorum Gönder
devlet tagut mu,  türkiye tağut mu,  türkiye cumhuriyeti tağut mudur