+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Unutkanlık ne demektir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sama
  Üye
  Reklam

  Unutkanlık ne demektir?

  Reklam

  Unutkanlık ne demektir? Mumsema Arkadaşlar devalarca sorulmuştur ama lütfen yardım edin. İkindi namazının 3.rekatında 3 mü 4 mü diye unuttum ve 4 müş gibi namazın sonunda sehiv secdesi yaparak namazımı bitirmiş oldum. Şimdi diyeceksiniz kendin 3. rekat olduğunu söylüyorsun diye. Ama ben ilaç kullanan epilepsi hastasıyım ama ilaçla kontrol altına alınmış seviyedeyim fakat unutkanlık var. Ben ne yapayım tekrar kılayım mı günah olur mu?

 2. imam
  Üye

  Cevap: Unutkanlık ne demektir?


  Reklam


  3 gibi az olan rekat sayisini alman ve sonunda sehiv secdesi yapman gerekirdi.
  Bir daha kilmak zor değildir

 3. sama
  Üye
  Öyle yaptım zaten. Tam secde de 3mü 4mü diye düşünceye kapıldım. 3 kabul edip namazı sehiv ile bitirdim. Kılmak zor değil kılarım. Ama bazı yerlerde tekrar kılmayın gibi bir şey okudum. Onun için sordum. Kazasını kılsam usulen doğru olur mu?

 4. Misafir
  Bendede unutkanlık oluyor

 5. @hmet
  Üye
  Kısaca unutkanlık nedir?

  Unutkanlık, kişinin etkinliklerinde kısıtlılığa yol açan ve beynimizin en önemli işlevlerinden biri olan bellek bozukluğu sonucu ortaya çıkan bir sorundur. Özellikle yaşlılarda bunama hastalığının ilk bulgusu olabileceğinden dolayı ciddiye alınması gerekir. Yaşlanma ile kişilerde ılımlı bir unutkanlık olabilir. "Yaşla-ilintili unutkanlık" ismi verilen bu durum ilerlemediği sürece herhangi bir hastalığa yol açmaz. Buna karşın bu tip hastaların periyodik olarak takip altında olması gereklidir çünkü bu unutkanlık, eğer ilerleme gösteriyorsa, ciddi hastalıkların habercisi olabilir.Daha gençlerde görülen unutkanlığın altında ise sıklıkla psikiyatrik sorunlar yatar. Örneğin günümüz şehir ve çalışma hayatının getirdiği stres, depresyon, gerginlik beyin işlevlerinden dikkat toparlama ve yöneltmeyi bozarak unutkanlık yapar. Buna karşın bazı vitamin eksiklikleri, guatr hastalıkları, beyin tümörleri, beyin damarındaki tıkanmalar, beyin kanamaları, MS ve daha bir çok hastalık da kendisini unutkanlıkla gösterir. Sonuç olarak devam eden bir unutkanlık tıbbi olarak araştırılmayı hak eden bir bulgudur.

+ Yorum Gönder