+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazda rukuda yapilan hata Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Millennium
  Devamlı Üye
  Reklam

  Namazda rukuda yapilan hata

  Reklam

  Namazda rukuda yapilan hata Mumsema Namazda kisi rukuya egilmisken subhane rabbiyel azim yerine "subhaneke" dese, sonra kalkmadan duzeltip namaza devam etse ve sehiv secdesi yapsa namaz gecerli midir? Orada sehiv secdesine gerek var miydi?

 2. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..

  Cevap: Namazda rukuda yapilan hata


  Reklam


  Kardeşim , namazla ilgili devamlı kafana takılan birşeyler var , kimisi bilgisizlikse çoğunun vesvese olduğunu düşünüyorum . Hepimizin muhakkak bilinçli veya bilinçsiz yaptığı hatalar vardır , eksiklerimizi güzel Allahım tamamlasın inşAllah , bizim oraya davet edilmemiz bile Allah diyebilmek bile çok büyük bir lutuf . Allahın terazisi hassastır , gayret ve niyet ölçer demiş , Nureddin hocamız . Rabbim kabul eylesin inşAllah , sana tavsiyem sehiv secdesi nedir ne zaman yapılır konularını gözden bir geçir , sen yolunda devam et , Rabbim hepimizin ilmini artırsın inşAllah

 3. musab
  Hadis Öğrencisi
  Siz sehiv secdesinin ne zaman yapılması gerektiğini bilmiyorsunuz.Açıp öğrenmedikçe de bu konuyla ilgili günlük soru sormanız muhtemeldir.

  Düzelttikten sonra sehiv secdesine gerek yoktur.

 4. Crowley
  Devamlı Üye
  Subhane Rabbiye'l-Azîm yerine subhanellah demek de oluyormuş doğru mudur? Azîm kelimesinden dolayı subhanellah diyorum yanlışlık var mıdır?


  Namazda eğilmek (rükû) ve alnı yere koymak (secde) namazın temel öğesidir. Rükû'da üç defa "Subhane Rabbiye'l-Azîm", secdede de üç defa "Subhane Rabbiye'l-A’lâ" demek sünnettir. Ama bu tesbihler okunmasa da namaz olur. Sadece subhanellah demek bile yeterlidir. Bu tesbihlerin yerini değiştirmeden ötürü de namaza bir eksiklik gelmez. Sizin namazınız tamamdır. Allah kabul etsin.

  namazda-tesbihlerin-yerini-deitirmek-namaza-zarar-verir-mi--namazda-duru

+ Yorum Gönder