+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazda Fatiha suresinde veya bir zamm-ı surede takılırsak ne yapmalıyız? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Millennium
  Devamlı Üye
  Reklam

  Namazda Fatiha suresinde veya bir zamm-ı surede takılırsak ne yapmalıyız?

  Reklam

  Namazda Fatiha suresinde veya bir zamm-ı surede takılırsak ne yapmalıyız? Mumsema Benim bildiğim kişi bir surede takılırsa, baştan alıp okursa namazda sehiv secdesi gerekmiyor, doğru mudur? Peki diyelim Fatiha suresinde takıldık, en baştan okumamız gerekiyorsa 1. rekatsa euzu besmele, diğer rekatlardaysak besmeleyi tekrar söylememiz gerekir mi?

  Veya takıldığımız ayetten tekrar okumaya başlayabilir miyiz?

  Ya da Ettehiyyatu'de veya namazda okunan Allahumme Salli gibi bir duada takılırsak? Aynı şekilde başa alıp tekrar mı okumamız gerekir?

 2. musab
  Hadis Öğrencisi

  Cevap: Namazda Fatiha suresinde veya bir zamm-ı surede takılırsak ne yapmalıyız?


  Reklam


  Nerede takıldıysanız orayı hatırlarsanız isterseniz okumaya devam eder,isterseniz rukuya gidersiniz.En baştan okumaya gerek yok.Mesela Fatiha Suresinin bir yerinde takıldıysanız,en baştan değil,takıldığınız yeri düzeltip okumaya devam edersiniz.

 3. Millennium
  Devamlı Üye
  Sagolun, peki takildigimiz yerden devam etmekten kastiniz sadece kelimeyi duzeltmek mi yoksa takilmanin oldugu ayetten mi baslamaktir?

 4. musab
  Hadis Öğrencisi
  Takıldığınız kelimeyi düzeltip,oradan devam edersiniz.

 5. Millennium
  Devamlı Üye
  Sağolun peki kişi zamanında yanlış bilip söylediyse (konum da var zaten), hangi namazlarda nasıl dediğinden emin değilse kazasını kılmalı mıdır?

 6. Millennium
  Devamlı Üye
  Bir de bu takıldığımız/yanlış söylediğimiz kelimeyi tüzelterek söyledikten sonra devam etme olayı sadece sureler için mi geçerli, yoksa ettehiyyatüde, namazda söylediğimiz diğer dualarda da yapılabilir mi?

 7. Millennium
  Devamlı Üye
  Ozel mesaj atilmiyor burada sanirim ayni konuy yazmazdim yoksa.

+ Yorum Gönder