+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allah bize yeter sözünün anlamı nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. kayra
  Emekli
  Reklam

  Allah bize yeter sözünün anlamı nedir?

  Reklam

  Allah bize yeter sözünün anlamı nedir? Mumsema Bu sözü çok duyoyorum ve bazı anlamları biliyorum fakat ben daha iyi bi şekilde bu sözü kaniksamak ve hayat mottom yapmak istiyorum lütfen içinizden geldiği gibi bana tanımlar mısınız ?

 2. emre91
  Üye

  Cevap: Allah bize yeter sözünün anlamı nedir?


  Reklam


  Allah'tan başka kimseye muhtaç değiliz. Tüm nimetleri veren O değil mi? Bu yüzden Allah bize yeter. Yalnız mısın ya da kimse seni sevmiyor mu? Allah bize yeter. Haksızlığa mı uğradın? Kimse sana inanmıyor mu? Bırak inanmasınlar. Allah bize yeter. Bırakalım dünyadaki geçici hevesleri. Allah bize yeter

 3. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  Allah bize yeter çünkü tepeden tırnağa ona aitiz. Ya hay ismi tecellisiyle her nefeste yeniden diriliyoruz. Onun kayyumiyetiyle ayakta duruyoruz. Mülk süresinde geçer bnde çok hayranım o ayete , gökyüzünde uçan kuşları mi görmezler ..? Onları havada tutan Rahmandir der. Bunu okuduktan sonra insan dönüp kendine diyor ki Ey Rabbim o kuşları havada tutan gücün sahibi Rahman ve Rahim olan Allah bilirim ki onları tuttuğun gibi benide tutarsin, sen bana ve inanan tüm kullarina yetersin. Tam canın sıkkın yanlız hissediyorsun kendini mesela o esnada ezan okunuyor , Allah sana sesleniyor Allahuekber (Allah büyük) diye. Resmen ben varım bana gel diyor. Hamdolsun diyorsun sonra içine rahatlik geliyor. Iste Allah bize heryerde ve hersey mesajlar gönderir. Bizimle ve bize yetendir. Sen yeter ki perdelerini açık tut.

 4. kayra
  Emekli
  Allah razi olsun yasemin hanim cok güzel acikladiniz çok teşekkürler

+ Yorum Gönder