+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kadınlar çalışabilir mi? Nureddin Yıldız Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. EL-Furkan
  Üye
  Reklam

  Kadınlar çalışabilir mi? Nureddin Yıldız

  Reklam

  Kadınlar çalışabilir mi? Nureddin Yıldız Mumsema Çalışan kadınlar için "erkeği ile ilişkisinde kadınlığı arızalıdır" diyen Nurettin Yıldız, şu ifadeleri kullandı: “Her çalışan kadın, gözü doymamış erkek demektir. Çalışan kadın ya evlenmeyi erteleyerek erkeklerin evlilik sürecini baltalıyor ya da evli olduğu halde çalıştığı için yorgunluğu ve vakit darlığı nedeniyle erkeği ile ilişkisinde kadınlığı arızalıdır. Kadınlığı arızalı olduğu için erkeğin gözü açtır. O evinde erkeğini eksik bırakıyor erkeği de iş yerinde bir başka kadına tasallut oluyor. Böyle fuhuş değil ama fuhuşa hazırlık yapan sürece destek oluyor. Ayrıca çalışan kadın doğurmayan ya da az doğuran kadın demektir. Yani benim ümmetim zarar gördü"
  Bu yazı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce kadınların çalışmasında bir sakınca var mıdır? Ya da cümleyi yanlış kurdum çünkü İslamda "sizce" yoktur. İslamda kadınlar çalışabilir mi diyelim.

 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Kadınlar çalışabilir mi?


  Reklam


  Nurettin yıldız hoca hayatımda tanıdığım en bilgi en hayırlı alimlerdendir.
  O kadının çalışmasına karşı değildir, kadının çalışmasında gördüğümüz zararları dile getirmiş.
  elbette kadın çalışmalı ama bu asırdaki gibi değil.

 3. Misafir
  bence kadın çalışmamalı çünkü çalışan kadınlar çocuğuna ve eşine daha az zaman ayırıyor daha az ilgi gösteriyor ve aile içi iletişim kopuyor.

+ Yorum Gönder