+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kazalarim var ama Ergenlige girdigim zamanı tam hatırlayamıyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. StayAway
  Üye
  Reklam

  Kazalarim var ama Ergenlige girdigim zamanı tam hatırlayamıyorum

  Reklam

  Kazalarim var ama Ergenlige girdigim zamanı tam hatırlayamıyorum Mumsema oruç ve namaz borcum ne kadar var bilmiyorum yıllardır oruç tutarım ama kazalarımın ne kadar olduğunu bilmiyorum ne yapmalıyım

 2. @hmet
  Üye

  Cevap: Kazalarim var ama Ergenlige girdigim zamanı tam hatırlayamıyorum


  Reklam


  ergenlik erkekler için 12-15 yaş arasıdır
  Kaza namazlarını kendin hesaplaman gerekir.

 3. StayAway
  Üye
  tamam da hatırlamıyorum diyorum bende ne kadar oruç borcum ne kadar namaz borcum var bilmiyorum

 4. @hmet
  Üye
  Sen hatırlamazsan biz ne yapalım

 5. StayAway
  Üye
  işte bende bunu soruyorum zaten ne yapayım diye

 6. @hmet
  Üye
  Kaç vakit kaç gün veya kaç ay kılmadığını tahmin et ve hesabını tutmaya başla

 7. Misafir
  Hatırlamıyor isen Mezhebin ne ise o mezhebe göre erkeğin ergenlik yaşının kaç olduğunu kesin bir kaynaktan öğren ve ona göre hesaplamanı yap kardeşim .

  Allah affetsin inşallah cümlemizi

 8. Secan
  Üye
  Selamun Aleykum kardesim.

  Namaz kazalarinin tam miktarini bilmeyenler, misal "Niyet ettim kazaya kalan ILK Ikindi namazinin 4 rekat farzinin kazasini kilmaya" diyerek kilabilirler diye tavsiyede bulunan hocalar var, ben sahsen farz namazlardan sonra bir ya da bir kac kazayi boyle kiliyorum, Ikindi'den sonra ikindi kazalari, Yatsi'dan sonra Yatsi ve Vitr kazalari vs. In sa Allah olene kadar da bu sekilde kilmayi dusunuyorum, Allah yaslanmayi nasip eder de butun borclarimi iade edebilirim in sa Allah.

  Oruc kazalarina gelince, belki annen baban hatirliyodur ne zaman oruc tutmaya basladigini? Genelde ebeveynler daha cocuk yasta oruc tuttururlar ya bizlere. Yine kendimden ornek vereyim, benim de son bi kac senedir icime suphe dustu, acaba orucun uzerime farz oldugu ilk sene orucu tuttum mu tutmadim mi diye. Diger senelerden eminim ama o ilk sene hep aklima takilir. Bi turlu emin olamiyorum, o yuzden azar azar tutmayi dusunuyorum, bir kac gunde bir, ya da en azindan nafile ve sunnet oruclarda dusunuyorum "Kazaya kalan ilk oruca" niyet ederek. Sen de oyle yapabilirsin mesela emin olamiyosan.

+ Yorum Gönder