+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namaz Abdestini Bozan Şeyler Gusül Abdesti de Bozar Mı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. elif421
  Üye
  Reklam

  Namaz Abdestini Bozan Şeyler Gusül Abdesti de Bozar Mı

  Reklam

  Namaz Abdestini Bozan Şeyler Gusül Abdesti de Bozar Mı Mumsema Öncelikle kandiliniz mübarek olsun arkadaşlar. Benim aklıma takılan bir soru var. Maalesef vesvese illetini bir üzerimden atamadım. Kısa keseyim. Namaz abdestini bozan bir şey (yellenmek mesela) gusül alırken olsa gusül geçersiz mi sayılır. Aslında ben gaz kaçırmıyorum ama içime bir vesvese düşüyor, kendimi gusülsüz gibi hissediyorum. Bunu sorma amacım vesvese engellemek amaçlı diyebilirim. İnternetten ve bu siteden baktım. Çoğunluk bozmaz ama ibadet için normal abdest gerekir demiş. Ben de anneme ve babaanneme sordum onlar bozar deyince ikilemde kaldım. Bunun doğrusu nedir? Güvenilir bir kaynakta,ilmihalde de öyle mi yazıyor?
  Cevaplarınız için teşekkürler.

 2. @hmet
  Üye

  Cevap: Namaz Abdestini Bozan Şeyler Gusül Abdesti de Bozar Mı


  Reklam


  Ben de anneme ve babaanneme sordum onlar bozar deyince ikilemde kaldım
  annelerin yanlış biliyorlar.

 3. elif421
  Üye
  Eminsin değil mi abicim? Ben de kendi mantığımla bi düşündüm ve bozuluyor olması anlamsız geliyor ama kural kuraldır. Teşekkür ederim.

 4. @hmet
  Üye
  Emin değilim Ahmetim
  Senin gibi vesveseciye 10 defa tekrar etsek yine içinizde kuşku kalır.

 5. elif421
  Üye
  Öyle deme abi ya. Günah işlerim diye korkuyorum. Altından da kalkamıyorum vesvesenin. Dua ediyorum,ediyorum geçmiyor. Teşekkür ederim cevabın için.

 6. Acizanekul
  Üye
  Sadece namaz kilamazsiniz ,namaz abdesti almaniz gerekir

 7. Acizanekul
  Üye
  Geçer elbet ,seytan sizi yikmaya calisiyor başarılı olamayinca daha fazla saldiriyor ,sabredin ,sizden istedigini alamazsa gidecektir ,vesveseye itibar etmeyip dinin hükümlerini uygulayın, dinimiz boyle emrediyor deyin ,suphesiz Allah her şeyi bilir.Felak ,nas ,ihlas surelerini okuyunuz

 8. elif421
  Üye
  Allah razı olsun kardeşim, bugün kandil gecesi bol bol dua edeceğim. Allah hepimizi sorunlarından kurtarır İnşallah

+ Yorum Gönder