+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tağuta örnekler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. EL-Furkan
  Üye
  Reklam

  Tağuta örnekler

  Reklam

  Tağuta örnekler Mumsema Önceden tağut diye bir kelime duymamıştım ve araştırınca kafam çok karıştı araşıtırken şöyle şeylerle karşılaştım;
  1)Türkiye'nin yöneticileri hırsızların ellerini kesmeyip zina edenlere 100 sopa vurmayıp faizi serbest bırakıp başörtüsünün serbest bıraktılarından Türkiye bir tağut devletidir diye duydum. O zaman bu hükümleri koyan devlet başkanları herkes kafir mi oluyor?
  2) "Bugün yeryüzünde yürürlükte olan rejimlerin hepsi, beşerî rejimlerdir ve hükümlerini kendileri koymaktadırlar. Dolayısıyla da Allah (c.c)'ın hükümlerine muhlaefet etmektedirler. O halde bu rejimlerin hepsi "tağut" olarak isimlenir. Hatta kitlelere "en cazip ve hüsn-ü kabul gören bir rejim" olarak tanıtılan demokratik ve lâik rejimler de tağut hükmündedir." şeklinde bir şey gördüm yani benim laik devleti savunan arkadaşlarım kafir mi oluyor?
  3) "Tağutların hükümlerine göre yönetilen beldeler "Dâr'ul-Harp" durumundadırlar. Tağutun hüküm sürdüğü beldelerde yaşayan bütün müminlerin, din Allah'ın oluncaya, Allah'ın indirdikleriyle hükmedilinceye kadar cihad etmeleri farzdır. Bu cihaddan kaçıp, tağutun hükmüne razı olanlar ise, ister bilerek, ister bilmeyerek yapsın, kâfir olma durumundadırlar. Allah Teâlâ (c.c) bu hususta; "İman edenler Allah yolunda cihad ederler, küfredenler ise tağut yolunda savaşırlar" (en-Nisa, 4/76) buyurmakta ve müminin tağut karşısındaki yerini belirlemektedir." bu cümlede anlatılmak sitenen nedir tağut yolunda savaşmak ne demektir?
  4) "Andolsun ki biz her kavme, "Allah'a ibadet edin, tağuta kulluk etmekten kaçının " diye (tebliğ yapması için) bir peygamber göndermişizdir" (en-Nahl, 16/36) burdaki tağuta kulluk etmeden kasıt nedir?
  5)Son olarak tağuta başka örnekler verirmisiniz?
  Sorulara tek tek cevap verirseniz iyi olur

 2. @hmet
  Üye

  Cevap: Tağuta örnekler


  Reklam


  Tağut olan nefse örnekler:

  Sabah namazını kılmaz,
  Sabah namazı kılsa cemaatle kılmaz.
  Allahı günlük zikretmez
  Kuran okumaz ya da a okur
  Cimri davranır sadaka vermez
  Yalan söyler
  Sözünde durmaz
  İhanet eder

 3. EL-Furkan
  Üye
  Tağut olan nefse örnek değilde, yaparsak tağuta kulluk etmiş gibi olacağımız davranışları sormuştum ama yine de sağolun bide yukardaki soruları cevaplayabilecek olan yok mu?

+ Yorum Gönder