+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hatamı telafi etmek için ne yapmalıyım? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. elif421
  Üye
  Reklam

  Hatamı telafi etmek için ne yapmalıyım?

  Reklam

  Hatamı telafi etmek için ne yapmalıyım? Mumsema Bu konu herkesin başına gelebilecek bir şey ama özellikle bayan arkadaşlarımın bana yardımcı olmasını istiyorum. Bugün abdest aldım, maalesef yine içime gelen bir vesvese yüzünden en az 10 kez abdest aldım. Almadan önce lavaboya girmiştim. Taharet aldım, hiç iz almayana kadar sildim. Kur'an okuduktan sonra bir kontrol edeyim dedim ve küçücük pislik bulaşmış. Çevresi de hafif ıslaktı ama kokusu yoktu ve akıntı da değildi,onun su olduğunu düşünüyorum. Soracağım şey ise bunun ne zaman olduğunu bilmiyorum. Bilmediğim için sorumlu olmam diye düşündüm. Fakat size de danışmak istedim. Bilmediğim için (not:altıma kaçırdığımı hissetmedim, zaten ihtiyacımı gidermiştim) sorumlu olmaz mıyım? Eğer sorumluysam telafi etmek için ne yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.

 2. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun

  Cevap: Telafi etmek için ne yapmalıyım?


  Reklam


  Bu konu herkesin başına gelebilecek bir şey ama özellikle bayan arkadaşlarımın bana yardımcı olmasını istiyorum. Bugün abdest aldım, maalesef yine içime gelen bir vesvese yüzünden en az 10 kez abdest aldım. Almadan önce lavaboya girmiştim. Taharet aldım, hiç iz almayana kadar sildim. Kur'an okuduktan sonra bir kontrol edeyim dedim ve küçücük pislik bulaşmış. Çevresi de hafif ıslaktı ama kokusu yoktu ve akıntı da değildi,onun su olduğunu düşünüyorum. Soracağım şey ise bunun ne zaman olduğunu bilmiyorum. Bilmediğim için sorumlu olmam diye düşündüm. Fakat size de danışmak istedim. Bilmediğim için (not:altıma kaçırdığımı hissetmedim, zaten ihtiyacımı gidermiştim) sorumlu olmaz mıyım? Eğer sorumluysam telafi etmek için ne yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.
  Sevgili kardeşimiz bayan değilim lakin sizi tanımıyorum size bu konuda şu şekilde yardımcı olabilirim
  Yaşadığın durum belirttigin gibi vesvese ile alakalı.Diyelim idrar kaçırması var. Bu sürekli tekrarlıyorsa özür sahibi olursunuz. Lakin yaşadıgın durumu ancak kendin düzeltebilirsin Vesvese şeytandandır.Vesveseden kurtulmak için şu duayı edin.
  ALLAH ım şeytanın vesvesesinden ve yanımda bulunmasından sana sığınırım.

  selametle.

 3. elif421
  Üye
  Allah razı olsun abi teşekkürler

+ Yorum Gönder