+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Dini konularda merak ettiklerim. Yardımcı olursanız sevinirim. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. elif421
  Üye
  Reklam

  Dini konularda merak ettiklerim. Yardımcı olursanız sevinirim.

  Reklam

  Dini konularda merak ettiklerim. Yardımcı olursanız sevinirim. Mumsema İlk olarak cevaplayanlara şimdiden teşekkür ediyorum.
  1. Müzik dinlemek günah mı?
  2. Daha önce açtığım konuları gördüyseniz bilirsiniz, çok vesveseli biriyim. Bir şeyin vesvese ya da gerçek olduğunu anlamak için ne yapabilirim? (Örn. Gaz kaçırmak)
  3. Abdest almadan önce tuvalette ihtiyacımı gideriyorum, hatta içimde gaz vb. kalmasın diye bi süre bekliyorum. Bildiğim bi sağlık sorunum da yok. Yine de abdest aldıktan sonra içime gaz kaçırdım bozuldu diye bir his geliyor. Sizce bunları yaptıktan sonra kendime güvenip ibadetime devam etmeli miyim?
  4. Benim abdestimi bozduğunu sandığım şey normal vakitlerde olmuyor ve o şeyleri sonra bi zaman düşündüğümde be olduğunu ve hangi an olduğunu hatırlamıyorum. Bu vesvese mi oluyor?
  5. Takıntılılık da bir özür müdür?

  Cevaplarınızu bekliyorum

 2. @hmet
  Üye

  Cevap: Dini konularda merak ettiklerim. Yardımcı olursanız sevinirim.


  Reklam


  1 evet
  2 eski olduğuna göre vesvese konuları açmak yasak biliyorsun
  3 vesveseye cevap yok
  4 evet
  5 hayır

 3. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  1. Müzik dinlemek günah mı?
  nasıl bir müzik olduğuna bağlı.
  2. Daha önce açtığım konuları gördüyseniz bilirsiniz, çok vesveseli biriyim. Bir şeyin vesvese ya da gerçek olduğunu anlamak için ne yapabilirim? (Örn. Gaz kaçırmak
  Gaz kaçırdıgına dair kesin emin değilsen vesvesedir.
  . Abdest almadan önce tuvalette ihtiyacımı gideriyorum, hatta içimde gaz vb. kalmasın diye bi süre bekliyorum. Bildiğim bi sağlık sorunum da yok. Yine de abdest aldıktan sonra içime gaz kaçırdım bozuldu diye bir his geliyor. Sizce bunları yaptıktan sonra kendime güvenip ibadetime devam etmeli miyim?
  İbadetlerine devam et terk etmek doğru olmaz.Vesvese hastalıktır. Ama bunun ilacı iradende ..

  5. Takıntılılık da bir özür müdür?
  takıntılı olmak kendi elinde olduguna göree? Needen özür olsun

+ Yorum Gönder