+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Vesveseden kurtulmak için ne yapmalıyım? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. elif421
  Üye
  Reklam

  Vesveseden kurtulmak için ne yapmalıyım?

  Reklam

  Vesveseden kurtulmak için ne yapmalıyım? Mumsema Ne yaptıysam kurtulamadım vesveselerden. Bu başıma en çok abdestte geliyor. Abdestli bir şey yapmam gerektiğinde abdest alıyorum sonra ,affedersiniz, gaz kaçırmışım gibi geliyor baştan alıyorum. Bu böyle devam ediyor. Dua da okuyorum ama geçmiyor. Kendimi teselli ediyorum vesvesedir diye. Sonra da ya vesvese değilse ve günah işlediysem diye üzülüyorum. Ne yapayım, nasıl dua edeyim? Allah rızası için yardım edin.

 2. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..

  Cevap: Vesveseden kurtulmak için ne yapmalıyım?


  Reklam


  Bu konuyla ilgili çok yazı var sitede , araştır ilk önce , nedir , neden gelir ? kısa ve öz olarak sana şunu söyleyim , sen bildiğini elindne geldiğince uygula ve yap , kendini şartlandır lavobaya girerken bi kere abdest alıp çıkcam diye beynine komut ver , ayy yine aynısı olurmuyum korkusuyla girersen lavobaya , merak etme yine aynısı olursun . İçinden gelen o seslere itimat etme , amaç seni oyalamak ,suda israf, ibadetten alıkoyma ve her o sese yenik düştüğünde şeytanı kendine güldürdüğünü unutma.

 3. elif421
  Üye
  Ablacım ben bi de günah işlerim diye korkuyorum. Okudum yazıları ama benim denediğim şeyler yazıyor. Ben "Vesvese sandım ama ya gerçekse" diye korkuyorum ve günah işliyorum diye hiç yapmasam mı diye düşünüyorum. Halbuki abdest almadan önce tuvalete giriyorum ve fazlaca duruyorum içimdeki gaz vs çıksın diye. Bildiğim bi problemim de yok. Ama sanki bozulmuş gibi geliyor. Bi de önden oluyor. Bu duruma internette bozmaz diyorlar, zaten o an sanki bi şey olmuş gibi geliyor ama normal vakitte olmuyor ve sonra düşününce hangi an olduğunu ve ne olduğunu hatırlamıyorum, bi şeye benzetemiyorum. Annemle de konuştuk o da senin niyetin belli elinden geleni yapmışsın bilerek abdestsiz okumuyorsun ya. Falan diyor. Durum böyle. Biraz ayrıntı ama bi yardımcı ol lütfen.

 4. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  Ben "Vesvese sandım ama ya gerçekse" diye korkuyorum ve günah işliyorum diye hiç yapmasam mı diye düşünüyorum.

  Bak amacı bu zaten ve yaklaşmışta , sen Allahla irtibat kurmaya çalışsana , Allahım ben acizim ,acizliğimle sana geldim , eksik yanlarımı sen tamamla Rabbim , korkularımdan arındır beni , benim yolum senin yolun , ben bu yoldan vazgeçmicem diye canı yürekten bi dua et , şeytanın vesvesesi varsa bizimde besmelemiz var , gaz var diye bu yol terkedilirmi hiç ? Aklında çok büyütmüşsün mevzuyu önemsersen bu dahada uzar gider , sen yap , sen farz olanın yolunda ol da , günahmı sevapmı diye dşünme , kimsenin bunu bilme yetkisi yok , sen yap mukafatının ne olcağını Allah bilir .

 5. elif421
  Üye
  Haklısınız başta hiç dert etmiyordum bir şey de olduğu yoktu ama devamlı yapmaya başladıkça böyle olmaya başladı. Başka çarem yok dua etmekten. Teşekkür ederim.

+ Yorum Gönder