+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Başörtüsünü özendirmek ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. carawane
  Üye
  Reklam

  Başörtüsünü özendirmek ?

  Reklam

  Başörtüsünü özendirmek ? Mumsema
  öncelikle selamun aleykum.


  sorum şu şekilde; 4 aydır görüşmüş olduğum bir bayan var ilk görüştüğümüz zamanlarda ne namaz kılıyor ne Kuran okuyor ne de başörtüsü takıyordu.. ben bu konularda hassas olan biriyim özendirme yolunu deneyerek çok şükür namaza alıştırdım sonradan beraber Kuran çalıştık ona Kuranı öğrettim ama baş örtüsü mevzuunda bir arpa boyu yol alamadım.

  Ya Hu ben bu kızı seviyorum Allah kısmet ederse de nikahlamak istiyorum ama bir türlü hazır olmadığını , içinden gelmediğini belkide hiç gelmeyeceğini söylüyor. ben ona seni başındaki örtü için sevmiyorum desem de onun baş örtüsü takmayışı beni öylesine rahatsız ediyor ki.. bana bu senin söylediğin kadar basit değil diyor. bende Allah'ın istemesini sen daha basit görüyorsun diyorum..

  daha dün tartıştık ve kendisine bir daha baskı yapmayacağımı ama baş örtüsü takarsan da mutlu olacağımı söyledim. ve konuyu o şekilde sıkılarak kapattık..

  ben bunları söylemişken bundan sonra değerli abiler, ablalar ne yapmalıyım?

 2. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..

  Cevap: Başörtüsünü özendirmek ?


  Reklam


  Sen maşşallah baya yol katetmişsin , o bu yolda yürürken , inşAllah kalbine kapanma isteğide gelir , kalben yakınlaşması lazım , onada zaman var demekk ki , zamana bırak , senin istediğin doğrultusunda kapanmasın zaten , günümüz imitasyon kapalılarına döner mazallah , yüreğinden gelsin . Allah hakkınızda hayırlısını nasip eylesin

 3. carawane
  Üye
  Allah razı olsun efendim

 4. Yağmur BULUT
  Üye
  DİNDE zorlama ve baskı yoktur.Kendini hazır hissettiğinde zaten bunu büyük bir istek ile yapacaktır.Eğer yapacağı yok ise sen ne yaparsan yap boştur.Ama tatlı bir dille yaklaşırsan ve onu istekleri ile baş başa bırakırsan fazla üzerine gitmemek şartıyla örtünme ihtimali yüksek olur.Dediğim gibi onu istekleri ile baş başa bırakın yapmazsa bile şunu unutmayın ki CENNE'TE girenlerin hepsi örtünmüş değildir.Herşey başın örtünmesi ile olsaydı,insanların büyük bir bölümü CENNE'TE girmişti.Hem önemli olan dış görünüştekileri örtmek değil,önce içteki ayıpları örtmektir.

 5. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  ü CENNE'TE girmişti
  kelimeliri düzgün kullanalım kimin cennete gidecegini ALLAH bilir ölen insanlar şuan berzah alemindedir.Yani cennet yada cehennemde değiller.
  önmli olan dışı kapatmak değil içi kapatmak demişsiniz lakin 2 si bir arada olursa olur. içi kapatıp dışı açmak caiz değildir haramdır.

+ Yorum Gönder