+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tövbe hakkında soru Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Akif
  Devamlı Üye
  Reklam

  Tövbe hakkında soru

  Reklam

  Tövbe hakkında soru Mumsema arkadaşlar tövbe edilirken 2 rekat namaz dua kur'an filan okunuyormuş ama örneğin bi küfür ettik hemen ardından abdest alıp bunlarımı yapmamız gerekiyor yoksa ayriyetten başka bir şeymi yapılıyor ?

 2. Misafir

  Cevap: Tövbe hakkında soru


  Reklam


  tövbe şudur küfür edersek hemen salavat-ı şerife getirmemiz lazım yoksa 6 saat yada 24 saat'te etmezsek günah olurmuş diye duydum .

 3. jerusselam
  Devamlı Üye
  Ebû Bekri's-Sıddîk -radıyallahu teâlâ anh- Hazretleri:

  "Yâ Resûlellah, namazın âhirinde okumak üzere bana bir duâ ta'lîm buyur." dedikte, Resûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz Hazretleri buyurmuşlardır ki:

  Şöyle duâ et:

  "Yâ Rabb, muhakkak ki ben kendime çok zulmettim; yani çok günâh işledim. Günahları ise ancak sen afv ü mağfiret edersin. Hakkıyle gafûr ve rahîm ancak sensin. Beni kendi indinden bir fazl u keremle afv ü mağfiret eyle ve bana lutf u ihsanınla merhâmet eyle. Yani benim istihkakım olmayarak mahza fazl u kereminle cehennemden halâs edip cennet ve cemâline kavuştur." (Buhârî, Ezân, 149, Deavât, 16)[/BILGI]

  "Ya Rabbi Sensin ilah, Senden başka ilah yoktur, Sübhansın, bütün noksanlıklardan münezzehsin, Yücesin. Doğrusu ben kendime zulmettim, yazık ettim. Affını bekliyorum Rabbim!"

  "Rabbimiz kendimize zulmettik, eğer bizi bağışlamaz ve bize acımazsan, muhakkak ki zi yana uğrayanlardan oluruz."

  "Allah'ım sen affedicisin, affetmeyi seversin, bizleri de affet." 4. Cömert Oğuz
  Devamlı Üye
  Hocam Ben Allah'a el açıp dua ettiğimde ''Allah'ım bütün günahlarımdan tövbe ediyorum , tövbelerimi kabul et Allah'ım'' diyorum. Allah'a Bütün günahlardan tövbe edersek hatırladığımız ve hatırlamadığımız bütün günahları affetmiş olur mu?

 5. Kloroplast
  Üye
  Olmaz tabiki sence bu mantıklı mı..?olursa da bedavaya sadece söz ile olmaz bir kısmı olabilir.

  Mesela kul hakları ne olacak..!?

+ Yorum Gönder