+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusülle İlglili Sorun Yaşıyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ddff
  Üye
  Reklam

  Gusülle İlglili Sorun Yaşıyorum

  Reklam

  Gusülle İlglili Sorun Yaşıyorum Mumsema Herkese merhaba arkadaşlar. Yardımınıza çok ihtiyacım var. Sorun gusül abdesti almam. Banyoya girdiğim zaman kesinlikle 1 saatten kısa sürede çıkamıyorum.
  Başlangıçta ağıza burna su vermemde sıkıntı yok, sıkıntı vücudu yıkmamaya gelince başlıyor. Öncelikle kafam saçlarım biraz gür ve uzun. heryerini detaylı bir şekilde yıkamadan içim rahat etmiyor. Bu yıkama her seferinde 5 dakikanın üzerine çıkıyor. Dahada fazla olabiliyor. Sonra gözdeki çapaklar sorun oluyor. Gusüle engel olur diye detaylı bir şekilde çapaklarımı çıkarmaya çalışıyorum.
  Avret yerini yıkamadada sorun yaşıyorum. Heryerine iyice ulaşmışmıdır diye ve burasıda uzun sürüyor. Son olarak bacaklarımın her yönünü ovalıyorum detaylı bir şekilde buda biraz uzun sürüyor tabii. Elimde değil detaya inmeden edemiyorum ve
  bu yüzden abdest sürem çok uzun. Suyu boşuboşuna israf ediyorum. Ama hızlı alamıyorum. Artık abdest almaktan korkar oldum. Yardıma çok ihtiyacım var ne yapmalıyım ? Şimdiden teşekkürler.

 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Gusülle İlglili Sorun Yaşıyorum


  Reklam


  Durumunuz vesveseden ibarettir. Şeytanın oyununa kanmayın. Şeytan insanı ibadetten soğutmak, gusül abdestini çekilmez hale getirmek için bu şekilde vesveseler verir.
  Bu durumda öncelikle besmele çekmek guslün farzı değildir. Besmele çekmeden de gusül alınır.
  Organın kıpırdamasının meni gelmedikten sonra gusle bir zararı olmaz.
  Şu durumda banyoya girersiniz, niyet etmek de şart değildir. Besmele ve niyet etmeden on dakikayı geçmeyecek şekilde duş alırsınız. Ağzınıza ve burnunuza birer defa su vermeniz yeterlidir. On dakikayı geçmeden hemen banyodan çıkarsınız. Kuru yer kalsa dahi guslünüz geçerlidir. Tekrar gusül almaya çalışmayın. Allah sizin vesvese ile şeytana oyuncak olmanızdan razı olmaz.
  Allah'ın razı olmayacağı şekilde saatlerce banyoda kalmanın manası yoktur. En fazla on dakika üzerinize su dökün ve çıkın. Kuru yer kalsa dahi affolunur.
  Tavsiyelerimize uymazsanız vesveseden kurtulamazsınız. Şüphe ile amel edilmez.

 3. Misafir
  Cevabınız için çok teşekkürler. O zaman Gusül için ağıza burna su verdikten sonra normal banyo yapar gibi yıkanmam doğru olur sanırım. Ovalanmama veya tekrar tekrar aynı yerleri yıkamama gerek yok değilmi ?

 4. @hmet
  Üye
  Ağzına burnuna su ver, sonra bütün vücuduna su dök. hepsi bu.

+ Yorum Gönder