+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Telif haklarını kabul etmek küfürmüdür Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Dursun Mah.
  Üye
  Reklam

  Telif haklarını kabul etmek küfürmüdür

  Reklam

  Telif haklarını kabul etmek küfürmüdür Mumsema Selâmün Aleyküm program oyun vb yüklerken karşıma telif hakları çıkıyor,eğer kabul etmesem bazen yüklenmiyor.Bende telif haklarının içinde tağut kanunları olduğunu zannediyorum.Eğer ben telif hakkını kabul edersem tağutu kabul etmiş mi olurum,haram mıdır.

 2. @hmet
  Üye

  Cevap: Telif haklarını kabul etmek küfürmüdür


  Reklam


  Küfür nedir?
  önce sen küfrün ne olduğunu, kişi nasıl kafir olacağını öğren

 3. Selman
  Üye
  Allah,

  "Şüphesiz Tevrat'ı biz indirdik. İçinde bir hidayet, bir nur vardır. (Allah'a) teslim olmuş nebiler onunla yahudilere hüküm verirlerdi. Kendilerini Rabb'e adamış kimseler ile âlimler de öylece hükmederlerdi. Çünkü bunlar Allah'ın kitabını korumakla görevlendirilmişlerdi. Onlar Tevrat'ın hak olduğuna da şahit idiler. Şu halde siz de insanlardan korkmayın, benden korkun ve âyetlerimi az bir karşılığa değişmeyin. Allah'ın indirdiği ile hükmetmeyenler kafirlerin ta kendileridir. Onda (Tevrat'ta) üzerlerine şunu da yazdık: Cana can, göze göz, buruna burun, kulağa kulak, dişe diş kısas edilir. Yaralar da kısasa tabidir. Kim de bu hakkını bağışlar, sadakasına sayarsa o, kendisi için keffaret olur. Allah'ın indirdiği ile hükmetmeyenler zalimlerin ta kendileridir." ﴾Maide 44-45﴿

  diyor ama bu sitenin sözleşmesine göre ne olursa olsun yöneticilere bir şey diyemezsin. Kafir ya da zalim desen bile banlanırsın. Sen buna takılmıyorsun da program yüklerken çıkan sözleşmeye mi takılıyorsun hehehe?

 4. @hmet
  Üye
  Selman sen fitnecisin.
  Site yönetimi ve forum kurallarının bu konu ile ne alakası var.
  Adam küfrü ve tağutu bilmediğini sandım sordum bunda ne var?

 5. Dursun Mah.
  Üye
  Küfrün ne olduğunu biliyorum.Sorum şu pek anlaşılmadı herhalde;hani şimdi Allah'ın kanunlarını kabul etmemiş(tağut)devletlerin kendince uydurdukları kanunlar varya bende o telif haklarını tağut un kanunları olmasından korkuyorum (bazılarının).Eğer kabul edersem küfre düşmekten korkuyorum.

 6. NuN
  Üye
  boş saçma konular.
  inkar olmadan küfür olmaz.

 7. Selman
  Üye
  @hmet ben Allah rızası için yaşıyorum. İnsanların düşünceleri benim için önemli değil. Allah biliyor kimin ne olduğunu.

 8. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  boş saçma konular.
  inkar olmadan küfür olmaz.
  begenmemek ve dalga gecmekte küfürdür kardeşim bunları yazarken tam yazalım ..

+ Yorum Gönder