+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Neden Said Nursi' nin kitapları okunur? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Selman
  Üye
  Reklam

  Neden Said Nursi' nin kitapları okunur?

  Reklam

  Neden Said Nursi' nin kitapları okunur? Mumsema Neden Said Nursi' nin kitapları okunur anlamıyorum. Kuran bize yetmiyor mu? Peygamberimiz (sas) iyi açıklamamış mı? Güneş varken mumu tercih etmek gibi bir şey değil mi bu?

 2. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..

  Cevap: Neden Said Nursi' nin kitapları okunur?


  Reklam


  Niye okulda takviye amaçlı test kitapları verilir ?

 3. Selman
  Üye
  Takviye ihtiyaç halinde yapılır. Bizim başka kitaplar ihtiyacımız mı var?

 4. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  Şahsi fikrimi söylicem ; herkesin anlama kapasitesi bir değil , bir ayeti yanlış anlayan insan Allah muhafaza küfre kadar gidiyor , Nursi kitapları v.s. diğer başka kitaplar daha ince daha anlaşılabilir anlatıyor , insanın anlama mekanizması daha iyi çalışıyor . Haaa bu demek değil ki ;KURANI KERİMİ -haşa- es geçip sadece bu kitaplarla devam etmek doğru , tabiki değil , ama bu tarz kitapların ana fikrini yine Kuranı Kerim oluşturuyor. Peygamberler tarihini okuyorum şuan mesela , baktığım zaman kıssalar her biri ayrı surelerde ama elimdeki kitap bütün halinde bir mevzuyu anlatmış , dipnotlarda ayetleri göstermiş. Ben bunu meal olarak okusam algılamayabilirdim . Bu tarz kitaplara ihtiyacımız var diye düşünüyorum

 5. Selman
  Üye
  Arapça öğrensek anlayamama sorunu ortadan kalkmaz mı?

 6. @hmet
  Üye
  Tefsirler, mealler, risaleler, hadisler, fıkıh kitapları, siyer kitapları hepsi Kuranı açıklamaya/anlamaya yardımcı kitaplardır.

  Araplar bile tefsir okuma ihtiyacı duyarlar benim gibi

 7. Selman
  Üye
  Belki siz doğrusunuzdur bilmiyorum.

+ Yorum Gönder