+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül Abdesti Sonrası Vesvesesi. Yazılanlardan farklı. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. elif421
  Üye
  Reklam

  Gusül Abdesti Sonrası Vesvesesi. Yazılanlardan farklı.

  Reklam

  Gusül Abdesti Sonrası Vesvesesi. Yazılanlardan farklı. Mumsema Selamun Aleyküm Arkadaşlar benim çok ciddi takıntılılık sorunlarım var. Mevzu biraz özel ama delirmemek için sormam gerekiyor. Benim adetim geçen hafta salı günü bitti, banyo yaptım. Çarşamba günü kahverengi bi akıntı geldi yine abdest aldım. Perşembe günü de aynısı oldu. Cuma günü öyle bir şey gelmedi ama ben Cumartesi günü yine de gusül abdest aldım. Pazar günü de bi şey geldi ama ne olduğunu anlayamadım. Normalde olsa şüphe etmeyeceğime eminim. Çamaşırım renkliydi ve sıvının rengini tam anlayamadım. Kokusu falan yoktu, ıslak mendille sildim bi şet çıkmadı. Bugün de aynısı oldu. Anneme soruyorum o da çok vesvese yapıyorsun dedi çamaşırımı gösterdim görebildiğim bir şey yok dedi. Arkadaşlarıma da danıştım vesvesedir umursama dediler. Ama içimdeki vesvesw gitmiyor bir türlü. Guslüm yok diye Ayet-el Kürsi de okuyamıyorum. Saydığımda dün hastalığım devam ediyorsa eğer 11. Gün oluyordu. Özel bi hastalık belirtisi de yok. Yine boy abdesti alsam yine vesvese gelecek biliyorum. Sizce yine boy abdesti alayım mı? Aldıktan sonra vesvese gelirse ne yapacağım? Kur'an okusam günah olur mu? Lütfen yardım edinnn.

 2. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..

  Cevap: Gusül Abdesti Sonrası Vesvesesi. Yazılanlardan farklı.


  Reklam


  10 günden sonrası özürdür. Bu süreçten sonra guslunu alıp namaza başla , duanıda okuyabilirsin . Aklına vesvese gelicek tabi , çünkü sen vesveseye yol açmışsın her aklına bişi soktuğunda , sen onu gerçekleştirmişsin anladığım kadarıyla . Vesveseye mahal verme , umursama , abdestini al , dualarınıda oku . Umursarsan , büyür ve işin içinden çıkılmaz hale gelir . Senin yaşantını da etkiler . Şeytanın vesvesesi varsa , bizimde Besmelemiz var , çek Euzu besleme ,kaldığın yerden devam et.

 3. elif421
  Üye
  Allah razı olsun. Çok teşekkür ederim.

+ Yorum Gönder