+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Filmde bir sözü söylerken dinden çıkılır mı? Ayrıntı soruda Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. kayra
  Emekli
  Reklam

  Filmde bir sözü söylerken dinden çıkılır mı? Ayrıntı soruda

  Reklam

  Filmde bir sözü söylerken dinden çıkılır mı? Ayrıntı soruda Mumsema Mesela Fight Club'da ''Lanetlenmek ve affedilmeyi boşverin bizler Tanrı'nın sevmediği çocuklarıyız'' diye bir raplik geçiyor. Ben bunu bi filmde böyle bir söz geçiyo desem konuşmamda bana herhangibir vebali var mı? Teşekkürler sevgiler saygılar

 2. Vezir-i Azam
  Üye

  Cevap: Filmde bir sözü söylerken dinden çıkılır mı? Ayrıntı soruda


  Reklam


  Benimseyerek söylemiyorsan yoktur ancak söylediğin kişi söze özenir hayatına uygularsa vebali olur.

 3. kayra
  Emekli
  Benimseyerek söylersem dinden çıkar mıyım?_

 4. Vezir-i Azam
  Üye
  Hayır ancak batılı söylemiş olursun çünkü tanrı kendi yarattıklarını istenmeyen çocuk ilan etmez hatta sana senden daha fazla değer verir Dinde gönül ile inanılır dil ile tasdik edilir, gönülden inanmıyorsan dil ile söylüyorsan münafık olursun dil ile filmdeki sözü söyleyerek inkar edip gönülden inanıyorsan dinden çıkmış olmazsın. Mühim olan gönlündeki inançtır ancak dil ile aksini söylemek de uygun değildir çünkü inandığını söylemezsen söylediğine inanmaya başlarsın.

 5. Vezir-i Azam
  Üye
  Ayrıca Fight Club güzel filmdir ve manası derindir, filmi izleyip sözlerini beğenmekle günaha girmezsin Filmin içinde iyi de vardır kötü de, her şeyi tarafsız anlatır sen kendi gözünle izler ona göre alacağını alırsın.

 6. kayra
  Emekli
  Esaretin Bedeli ve Leon the professional i de izlediniz mi? Ve en çok beğendiğiniz film nedir merak ettim ?

 7. Vezir-i Azam
  Üye
  En çok beğendiğim film Fight Club O filmlerin de en iyiler arasında olduğunu biliyorum ancak hiç fırsatım olmadı.

+ Yorum Gönder