+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Yabancı dil ögrenmek istiyorum ama... Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sstrn
  Devamlı Üye
  Reklam

  Yabancı dil ögrenmek istiyorum ama...

  Reklam

  Yabancı dil ögrenmek istiyorum ama... Mumsema Arapca ogrenmek istiyorum Allah teala rizasi icin sadece.İngilizce ogrenmem de gerekli iş bulmam icin işimde guzel yerlere gelmek icin ama bu ingilizceyi Allah Teala'nin rizasina uygun işler yapmak için ogrenmiyorum bir Arapça gibi ve bu durum ogrenme şevkimi kiriyor Allah teala rizasi icin ogrenmedigim icin ne yapmaliyim nasil niyetle calismaliyim ?

 2. @hmet
  Üye

  Cevap: Yabancı dil ögrenmek istiyorum ama...


  Reklam


  Peygamberimizi (sav) dil öğrenmeye teşvik etmiştir.
  İngilizce öğrenmek de sünnete uygundur.

  - - -


  Müsned'de geçtiği üzere Zeyd bin Sabit bu hususu şöyle anlatır:

  "Resulullah Medine'ye teşrif ettiklerinde çocuktum. Beni alıp huzuruna götürdüler. Resulullah beni çok beğendi. Şöyle dediler: 'Yâ Resulallah, bu çocuk Benî Neccar'dandır. 10'dan fazla sûre ezberlemiştir.' Bu da Resulullahm hoşuna gitti. Bir seferinde bana şöyle buyurdu:

  "Ey Zeyd, Yahudilerin yazısını öğren. Çünkü, vallahi ben, Yahudilerin bana yazdıklarına güvenemiyorum."

  "Ben de on beş gece içinde İbraniceyi yazıp okumasını öğrendim. Artık bundan sonra Yahudilerin Resulullaha gönderdikleri mektupları okuyor, cevaplan İbranice yazıyordum."
  İhtiyaç olduğu için Zeyd bin Sabit Süryanice de öğrenmişti. Bir gün Peygamberimize (asm) Süryanice bir mektup gelmişti. Resulullah (a.s.m.) Zeyd bin Sâbit'e, "Bana Süryanice yazılar geliyor. Sen Süryani lisanını güzelce yazabilir misin?" buyurdu. Zeyd, "Hayır, bilmiyorum." deyince, Peygamberimiz (asm), "Öyleyse, bu dili öğrenmeye çalış." emrini verdi. Hz. Zeyd Süryaniceyi on yedi gün içinde öğrendi. Bu kadar kısa sürede öğrenmesi Peygamberimizin (asm) bir mucizesidir.

+ Yorum Gönder