+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Vücudumdaki kıllar çok rahatsız ediyor beni Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. StayAway
  Üye
  Reklam

  Vücudumdaki kıllar çok rahatsız ediyor beni

  Reklam

  Vücudumdaki kıllar çok rahatsız ediyor beni Mumsema Aşırı derece kıl bastı beni sırtım gögüsüm hem kaşınıyorum uyuz gibi oldum resmen sürekli dökülüyorlar annemle kavga ediyoruz sürekli bıktım kılından diyor epilasyon yaptırsam tamamen gidecekler ya da bir miktar bırakacaklar sadece ne yapacagımı bilmiyorum

 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Vücudumdaki kıllar çok rahatsız ediyor beni


  Reklam


  Erkekler epilasyon yaptırabilirler mi?

  Epilasyon, iğne vb. ile tüy diplerinin yakılması ve tüylerin tekrar çıkmasının önlenmesi uygulamasına verilen isimdir. Bu uygulama özellikle yüzlerde ve hormon bozukluğu sebebiyle anormal şekilde çıkan kıllarda uygulanır.
  Erkeklerin vücudundaki kıllara epilasyon yaptırması haram olmasa da uygun değildir. Bunun istisnası, erkeğin görünümünü bozan, göze çirkin gelen hormon bozukluğu gibi sebeplerden dolayı vücutta görülen ve fıtrattan olmayan fazlalık kıllardır. Bu tür durumlarda erkekler epilasyon yaptırabilirler.

  kadınların epilasyon yaptırabilirler mi?

  Epilasyon uygulamasında kadınların mahremi olmayan erkeklere bu uygulamayı yaptırması, caiz değildir. Çünkü bu durum bir hastalık hali veya bir zaruret hali değildir. Zaruret olmadığı takdirde bir kadının mahremi olmayan erkeklere avret yerlerini göstermesi caiz değildir. Eğer epilasyon uygulamasını yapacak kimse bayan ise, bu takdirde kadının kadınlara karşı olan avret sınırlarını gözetmek gerekir. Yani epilasyon yaptıracak bir bayanın, diz kapağıyla göbeği arasını, karşısındaki bayan da olsa göstermesi caiz değildir.

 3. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  Mesajı okuyunca Allahım sen insanlara ne dertler veriyorsun dedim Sonra yok, yok dedim sen değil insanlar yaratıyor cansıkıntısı yaratacak şeyleri dedim . Bu durum insanın hayatına etki etmemeli diye düşünüyorum . Dönemsel birşey yaşıyorsundur belki . Ama epilasyonda yaptırabilirmişsin , sorun haline geldi madem , çözümün çaresine bak . Allah annene senin kıllarından başka sıkıntı vermesin , insan kıl var diye kavga edermi :D

+ Yorum Gönder