+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Nişanlılık döneminde dini nikah kıysak uygun olur mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. StayAway
  Üye
  Reklam

  Nişanlılık döneminde dini nikah kıysak uygun olur mu?

  Reklam

  Nişanlılık döneminde dini nikah kıysak uygun olur mu? Mumsema Diger konuları inceledim ancak şöyle bir durum var yani biz cinsi münasebet yaşamak için değil zaten kız istanbul da ben arada bir onun yanına gidip evden alıp sinemaya ya da bi kafaye oturup birşeyler yemek için çıkarıcam nişanlıda olsak namahremiz böyle olursa olmayız hani aklımızdan başka birşey geçmez asla ne onun ne de benim kızda zaten ilahiyat okuyacak günah a girmek yerine böyle düşünüyorum ancak uygun olup olmayacagını soruyorum

 2. musab
  Hadis Öğrencisi

  Cevap: Nişanlılık döneminde dini nikah kıysak uygun olur mu?


  Reklam


  Tecrübeli hocalarımız bu konuya hoş bakmıyor.Kız açısından çok sıkıntılara yol açıyor.Her zaman amacımız cinsellik değil denilsede,iş o haddeye kadar gidiyor.

 3. @hmet
  Üye
  Nişanlıyken nikah kıymak her iki tarafı da yıpratır.
  En iyisi evlenmeden 3-5 gün önce nikah kıyıp taze bırakmaktır.

 4. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  Kıymayın bence , düğün tarihine yakın zamanda kıyarsınız nasip olursa

 5. Misafir
  dini nikah kıyıldığı anda eşlerin karı kocalık sorumluluğu başlar örneğin siz artık o kızın geçimini sağlamak zorunda olursunuz.
  kocanın sorumlulukları:
  sadece ailenin geçimini sağlamakla sınırlı değildir. Aile fertlerine doğru yolu göstermek, eğitim ve terbiyelerine nezaret etmek, onlara iyiliği emretmek, ahlâkî yönden sapmalarına engel olmak vs. erkeğin önemli vazifelerindendir. araştırnız daha var ben sadece bilgilendirmek amacıyla yazdım birkaç tane

+ Yorum Gönder