+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Yemin ederim Allah belamı versin diye yemin etmek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  OmerKuns
  Üye
  Reklam

  Yemin ederim Allah belamı versin diye yemin etmek

  Reklam

  Yemin ederim Allah belamı versin diye yemin etmek Mumsema Selamün aleyküm öncelikle. Ben sigara kullanıcısı bir ergenim. Geçenlerde abim yakaladı kendisi de sigara kullanıcısı pek kızmaz sandım ama çok ters tepki verdi bana zorla dedirtti .. dedim ki '' tamam abi yemin ederim Allah belamı versinki daha sigara içmiyecem '' aynen böyle dedim ama şuan 2 3 gün geçti bana bir şeyler oluyor. lütfen bana çıkış yolu söleyin. sigara içmeye devam etsem 3 gün kefaret orucumu tuttum diyelim de orda Allah belamı versin ki gibi zorla bir cümle kullanmışım. Nolur bana cıkış yolu söleyin. şuan bırakmam imkasnız çünkü arkadaşlarımın hepsi içiyor ve ben de bir bağımlıyım. nolur beyler bayanlar abiler ablalarım söleyin napacam yeminimi bozup 3 gün kefaret verip bida hiçbir tutamayacağım şey için yemin etmesem olur mu ?

 2. 2
  @hmet
  Üye

  Cevap: "Yemin ederim Allah belamı versin" diye yemin etmek


  Reklam


  "Yemib ederim" demek bir yemindir ve bozulduğunda ise yemin kefareti verilmesi gerekir.
  Yemin kefareti, 100 tl dir.
  100 tl bulamayan 3 gün oruç tutar.
  --------------------------------------------------
  "Allah belamı versin" deyip kendine beddua etmek çok tehlikelidir.
  Bu tevbe ve pişmanlık gerektirir.

 3. 3
  Misafir
  Arkadaslar ben bir arkadasimla kavga ettim suclu olanda benim zaten o benim kendime beddua etmem karsilinda benim esyami vericekmis ama en sevdim esyamdi o benim karsilinda ben kendime allah benim basarili olmami nasip etmesin diyicekmis ben arkadasima orospu dedim oda dediki bana olafi demiycene dair beddua edersen sana esyani veririm dedi bende dedimki eger sana o lafi dersem allah benim basarili olmami nasip etmesin dedim sizce kefaret gerekiyomu

 4. 4
  Şema
  Moderatör
  allah belamı versin diye yemin etmek
  Buna kefaret yok ama cok çirkin olan bu sözü asla kullanmayın yakışmaz

 5. 5
  Misafir
  Seni bir daha uyarırsam Allah bin belami versin dedim kızıma yemin yerine geçermi Kefaret gerektirirmi?

 6. 6
  arifselim
  Yönetici
  Bu yemin yerine geçmez kefarette gerekmez. Ama bu çok çirkin ve tehlikeli bir bedduadır. Bu sözünden dolayı tövbe et ve tekrar asla deme. Allah affedicidir.

+ Yorum Gönder

allah belami versin yemin midir