+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Eski halime dönmek istiyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yolcu7
  Üye
  Reklam

  Eski halime dönmek istiyorum

  Reklam

  Eski halime dönmek istiyorum Mumsema Ben eski halime dönmek istiyorum. Allah'a çok yalvarıyorum ama olmuyor.

  20 yaşındayım, Almanya'da kalıyorum. Bundan 1 buçuk sene önce sigaramız yoktu ve arkadaşım benden yaşım büyük diye marketten sigara çalmamı istedi. Şu olsaydı yapardı dedi. Çantana koy dedi. Allah kahretsin beni yaptım. Arkadaşıma sadece sigara olduğu için yaptım dedim. Benden başka birşey çalmamı isteseydi yapmazdım. Biryerde lotto kuponu görünce alıp çöpe atıyorum, bu zihniyetle yaptım bunu.

  Aylardır aklımdan çıkmadı, internette dinimizde hırsızlığın cezasını araştırdım ve olaydan yaklaşık 1 sene sonra Facebook'tan tanımadığım bir kişiye sordum. Git öde ve helallik al dedi. Fetva hattını aradım hocaya sordum. Git ödemeyi unutmuşum diyerek öde dedi.

  Ödemedim diyerek ödedim ama olmuyor!... Hatta birkaç gün önce yine ödedim, sigara satın aldım, markete girdim ve biryere bıraktım içim rahatlasın diye ama yine olmuyor!

  Başkalarına anlattığım ilk günlerde travma geçirdim aklımı yitirdim neredeyse. Uyku uyuyamadım. Hastaneye gittik, psikoloğa gittik ve uyuyabilmem için hap yazdı. Türkiye'ye otele ailemle tatile gittik, tatil zehir gibi geçti.

  Sadece uyumak ve unutmak istedim.

  Yerde para görünce bile almıyorum ben. Keşke Allah canımı alsaydı yapmasaydım.

  -----

  Ben bunu başkalarına anlatmadan önce çok iyi biriymişim. Kuran'da müminlerin özellikleri anlatılıyor ve tamamen bunlara uyuyormuşum. Ben bunu kaderime, utangaçlığıma isyan ederek yaptım. Herkes birşey yapıyor, ben niye yapmamayım diyerek yaptım. Risale-i nur sohbetlerine katılırdım. 14-15 yaşlarında bir arkadaşım beni Risale-i Nur ile tanıştırdı. Allah ondan razı olsun ben buralara gelene kadar Risale-i Nur ilmiyle yetiştim. Abimde çok iyiydi her soruma cevabı oluyordu. Kaç tane okul değiştirdim belki burda daha iyi olur diye. Ben birkimse benden birşey istediğinde çok zor hayır diyen birisiydim. Sohbetler ve bilgisayarım bana tamamen yetiyordu.

  Sohbetlere katılmam babamı hep rahatsız etti. Hep küfür etti milletin Allah'ına kitabına. Ağza alınmayacak sözler söyledi hep ve benden bunlara cevap vermemi istedi. Her hareketim rahatsız etti onu. Hiçbirşey yapmadığım halde her hareketim rahatsız etti sohbetlere katıldığımdan beri.

  Ne yapacağımı bilmiyorum, Allah'a çok şükür uyku uyuyabiliyorum artık ama eski halim geri gelmiyor.

  Kaç namaz kıldım, her kılmamda Allah'tan eski halimi dileniyorum ve bu özellikleri taşıyanları gördüğümde içim hep cız ediyor ben de onlardan biriydim. Çok kıskanıyorum.. Ağlamadığım gün geçmiyor ve düşündükçe kendimi zor tutuyorum.

  Neden bu hale getirdi beni Allah..

 2. EHLİMAN
  Kıdemli Üye

  Cevap: Eski halime dönmek istiyorum


  Reklam


  İslam dininde tövbe denen şeyin olması ne kadar güzel.Bu şu demek değil;yani ben yapayım ondan sonra da tövbe edeyim.Asıl mesele yaptığından pişman olmak ve bir daha yapmamaktır.Sizde de bu olmuş.Hepimiz insanız ve maalesef bazen hatalar yapabiliyoruz.Allah affeder umudu olmasa nasıl yaşanır hayat?

 3. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  Neden mi bu hale getirdi ? cevap basit ; yoklamadasın Ayeti kerimede ne denmiş , biz onları iman ettik demekle bırakcakmıyız ? Bu demek oluyorki imtihanlar , sınavlar hepimizin için var . Hatalı olduğunu bilmekte artı birşey , pişmanlık duymanda . Tövbe et , Yaradana sığın , Onun rahmeti ne biter ne tükenir , O çok şefkatli ve bağışlayıcıdır . Rabbimizden iste ve özellikle zikirlerini artır , ibadetini çoğalt . Hatırla ki sende hatırlanasın , bugünlerinede hamdet daha kötü birşeyde yaşayabilirdin , dua ile

 4. yolcu7
  Üye
  Yardım ve yorumlarınızı bekliyorum

 5. Misafir
  Senin durumun artik git gide takintiya giriyor ,büyüttükce büyütüyorsun sana zarar veriyor bir zaman olur ibaetlerinide yapamaz hale getirir... tövbe etmissin,Parasini ödemissin defalarca da üzülmüssün,artik bu basina geleni unutup Allah c.c in rahmetine sigin.Herseyde bir hayir vardir ,buda senin icin bir hayir kapisi olabilir nasilmi tövbe edip bir daha böyle bir günah islememekle.O arkadasindan uzak durmaya bak ,nefsine hakim ol,risale-i nur derslerine devam et ,baban seni neden engellemeye calisiyor yaptigi iyi degil ona anlatmaya calis bir orta yol bul.Dersten muhabbetten uzak kalirsan senin icinde iyi olmuyor görmüs oldun.Yas itibariyle daha cok gencsin Allah affeder ,ya 40 yada 50 olsaydin böyle bir sey yapsaydin,Allah seni yine bu genc yasinda korumus simdi sana düsen Aklini basina alip ilim meclislerinden ayrilmaman olsun.

 6. yolcu7
  Üye
  arkadaşım yapmıştı aslında.

+ Yorum Gönder