+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Düzenli namaz kılamıyorum ne yapmalıyım? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. feci
  Üye
  Reklam

  Düzenli namaz kılamıyorum ne yapmalıyım?

  Reklam

  Düzenli namaz kılamıyorum ne yapmalıyım? Mumsema Arkadaşlar bunu sürekli bir hale getiremiyorum.Boş vaktim var ama nedense namazları kaçırıyorum .Bir türlü başlayamıyorum.Ramazanda başlamıştım sabah namazlarını ve diğer namazları kaçırmamaya çalışıyordum ama nedense 2 aydır bir türlü bi başlayamadım.

  Ve en çok üzüldüğüm nokta.Lütfen beni affedin arkadaşlar.Ne zaman zor durumda olsam , bir isteğim olduğunda namaza başlıyorum ve biliyorum bu çok yanlış bir şey siz ne düşünüyorsunuz.

  Namaz kıldığım zamanlarda çok sakin ve anlayışlı oluyordum .Ama nedense bi bıraktım ani sinirlenme felan.

  Arkadaşlar açtıgım konuyada bakabilirsiniz.O kadar boş vaktim var ki .Konu açmıştım Kuran'ı kerim öğrenmek için.Halen öğrencem.Yardım arkadaşlar


  Nasıl sürekli hale getiririm.lütfen yardım

 2. Misafir

  Cevap: Düzenli namaz kılamıyorum ne yapmalıyım?


  Reklam


  Ben de senin gibiyim üstelik Kuran okumayı da unuttum tek sevindiğim nokta son 5 gündür aksatmadan namazlarımı kılıyorum inş. devam ederim.

 3. _ahmet
  Üye
  Aynı sorun bendede var ilk namaza başladığımda hiç kaçırmazdım sonradan sürekli bahane bulup namazları kaçırmaya başladım kendi kendime düzelmeye çalışıyorum ama pek olmuyor.

 4. @hmet
  Üye
  Düzenli namaz kılma alışkanlığı nasıl kazanılır?

  Namaz alışkanlığının kazanılabilmesi için ilk etapta namazın öneminin anlaşılması gerekmektedir. Namazın önemini çok iyi kavrayan birisi zaten namaz kılar ve bunu alışkanlık haline getirir.


  Namaz kılmanan getirdikleri nelerdir ?
  Namız kılmazsak bizden götürecekleri nelerdir ?


  Bu iki sorunun cevabını bilip iyi analiz ettikten sonra namaz kılmak zor gelmeyecektir.


  Ayrıca cemaatle namaz kılmak da namaz alışkanlığını kazandırmak konusunda çok faydalı olacaktır. Namazla ilgili videolar izlenmeli, kitaplar okunmalı, sohbetlere gidilmeli. Bu şekilde namazın önemi iyice kavranmalı.

 5. feci
  Üye
  hocam camide kılıyorum zaten öyle daha iyi oluyor .Hocam bir sorum daha var.Sırf bir isteğim var diye kabul olması için dua ve namaza başlamak sizce doğru mu ?

 6. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  Namazın insana kattıklarını okuyun , araştırın bunları düşünerek hayatınıza enjekte etmeye çalışın , yani önce bilgilenin , gerisi Mevlanın izniyle gelir . Dert insana yol gösterir , sıkıntıda ,dilekte , birşey istemekte seccdeye yönelmenize bir sebeptir . Ama şu varki genel anlamda kılmayıpta , ara sıra isteğiniz olunca derdiniz olunca yönelirseniz bu sizin samimiyetinizin miktarını gösterir , devamlı ibadet , samimiyetin ve ihlasın göstergesidir. Unutmayın ki , hatırladığınız kadar HATIRLANIRSINIZ .

+ Yorum Gönder
namaz kılma alışkanlığı nasıl kazanılır,  namaz alışkanlığı en iyi nasıl kazanılır,  düzenli namaz kılma alışkanlığı nasıl kazanılır,  düzenli namaz kılamıyorum