+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Vitir kılarken kunut dualarini okuyamadim sehv secdesi yaptim Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. cagtyyy
  Üye
  Reklam

  Vitir kılarken kunut dualarini okuyamadim sehv secdesi yaptim

  Reklam

  Vitir kılarken kunut dualarini okuyamadim sehv secdesi yaptim Mumsema Öncelikle Selamün Aleyküm arkadaşlar başlıkta da belirtmiş olduğum gibi duanin bazı bölümlerinde -hı harfi var ben bu harfi çıkartmakta güçlük çekiyorum ugrastim ama çıkmadı bir türlü bende secdeye gittim sonra namaz sonunda sehv secdesi yaptım sizce doğru mudur? (Aslında sehv secdesi yapmayacaktim fakat hızlıca namaz kılarken tadil i erkan i Unutarak hızlıca secdeye gittim yani secde arasında beklenir ya ben beklemedim onun için sehv secdesi yaptım ama tam yapmayı planladigimda bu iş için de yapıyorum niyetiyle yaptım)

  Ayrıca rukudan kalkarken Semi Allahu Limen Hamideh deriz ya benim dilim sürçtu ve diyemedim sonra ayaktayken dedim bişey olur mu?

 2. Millennium
  Devamlı Üye

  Cevap: Vitir kılarken kunut dualarini okuyamadim sehv secdesi yaptim


  Reklam


  Aleyküm selam,

  Benim de sehiv secdesi gerektiren durumlar ile ilgili bir sorum olacaktı, eğer sorun etmezsen yakın konular olduğu için buraya yazayım dedim.

  Vitr namazının 3. rekatında rükuya varıp 3 kere "Subhane Rabbiyel Azim" desek, yalnız üçüncüde dilimiz sürçse ve daha rükudan kalkmamışken (daha doğrusu kalkmaya başlamıştım ama bir iki santim yani belim daha doğrulmamıştı bile) hemen geri dönüp düzelterek söyledim, namaz sonunda sehiv secdesi yapmadım, bu namazım geçerli midir?

+ Yorum Gönder