+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namaz sonrası okunacak dua ve tesbih Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sama
  Üye
  Reklam

  Namaz sonrası okunacak dua ve tesbih

  Reklam

  Namaz sonrası okunacak dua ve tesbih Mumsema Arkadaşlar namaz sonrası okunacak dua ve tesbih konusunu çok araştırdım fakat her yazıda ve sitede farklı bilgiler mevcut. Acaba bunun en doğrusu veya herkesin yaptığı hangisidir. Mesela herkes nasıl yaptığını kısaca sadece isimlerini yazacak şekilde anlatabilir mi? Teşekkürler.

  Bu altta çıkan "Alakalı Yazılar" kısmınıda okudum ama her yerde farklı bilgiler olmasının sebebi nedir arkadaşlar hangisi doğru anlayamadım.

 2. @hmet
  Üye

  Cevap: Namaz sonrası okunacak dua ve tesbih


  Reklam


  Hanefi mi Şafii misin?

 3. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  Allahümme entesselam ve minkesselam tebarekte ya zelcelali vel ikram ,ala Rasulune salavat + Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidine Muhammed + Ayetel Kursi

  33 Subhanallah , 33 elhamdülillah, 33 Allahuekber
  Sınırsız dua

 4. Misafir
  Şafii Tesbihatı denilen zikirler çok güzel tavsiye ederim.
  Hanefi tesbihatını da içeriyor

 5. sama
  Üye
  Hanefiyim. yasemin arkadaşım güzel özetlemişsin. 33 tesbihleri yapmasak olurmu. diğer dua kısmından eksiklerim varmış onları hemen düzelteceğim.ve duamızı hangi kısımda okuyabiliriz.

 6. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  Namazdan sonra tesbih çekmek ve dua okumak farz değildir; bunlar sünnettir. Yapıldığı takdirde sevabı ve fazileti çoktur; yapılmazsa da bir günahı yoktur; denmiş ama şahsi fikrimi sorarsan sünneti uygulamak fevkalade birşey , bundan neden mahrum kalasın , Allah demek, Onu övmek, Ona hamdeetmek, Allahuekber derken Allah en büyüktür demek dille ikrar kalbimizlede tasdik etmek kadar huzurlu bir an yoktur ki gerçek huzur sadece ALLAHIN HUZURUNDADIR , bunu birde sünnetle pekiştirirsekk ohh ne alaa
  Duaya gelince ben en sona saklıyorum , zamanından ziyade ihlası ( samimiyeti ) önemli bence ..... Dua ile.

 7. sama
  Üye
  Peki o zaman. Ben şu şekilde yapabilirim demekki. "Allahümme entesselam ve minkesselam tebarekte ya zelcelali vel ikram ,ala Rasulune salavat + Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidine Muhammed+ Ayetel Kursi +duamız + Elhamdülillah.

+ Yorum Gönder