+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Arkadaşlarıma Laf Anlatamıyorum Ne Yapmalıyım ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. GranDiose
  Üye
  Reklam

  Arkadaşlarıma Laf Anlatamıyorum Ne Yapmalıyım ?

  Reklam

  Arkadaşlarıma Laf Anlatamıyorum Ne Yapmalıyım ? Mumsema
  Selamun Aleyküm,

  Öncelikle Sizlere Başvurmak İstedim Çünkü Çok Bunaldım Bu Durumdan Ben Öğrenci Evinde Kalıyorum Benimle Beraber 3 Kişi Daha Kalıyor Evde Fakat Arkadaşlarım Çok Dağınık İnsanlar Onları Sürekli Uyarıyorum Yedikleri İçtikleri Şeyleri Kaldırmıyorlar Yerlerde Sürekli Ekmek Kırıntısı Oluyor Temizliyorum Uyarıyorum Aynı Şeyleri Tekrarlıyorlar Arkadaşlarıma Sürekli Küfürlü Konuşmayın Diyorum Sürekli Küfürlü Konuşuyorlar Müstehcen Olaylar Anlatıyorlar Bundan Rahatsız Oluyorum Onları Uyarıyorum Karı Kız Konuşmayın Diye 2 Aydır Uyarı Uyarı Artık Sıkıldım Ne Yapmalıyım Onları Kendi Hallerine Bırakıp Hayatımamı Bakayım Şaşırdım Ne Dediysem Vazgeçiremedim Kötü Alışkanlıklarından Bana Yardımcı Olurmusunuz ?

  2. Olarak Evde Cemaat Yaparken Hocalık Yapacak Kişi Sureleri Tecvitlimi Okuması Gerekiyor ? Yani Zorunlu Bir Durum Varmı ?

  Arkadaşımın Savunduğu Bir Başka Konu Daha var Bir Tartışma Çıktı Aramızda '' Şükretmemiz İçin Namaz Gerekmez Diyor Ben Herşeye Dille Şükür Ediyorum Diyor , Ben Namaz Olmadan Şükür Olmaz Dedim Kendisine Tam Bir Bilgi Sahibi Değilim O Yüzden Aklıma Takıldı Beni Aydınlatırmısınız ?
  Namaz Kılmadan Şükür Etsek Ne Anlama Gelir ?

  Allah Razı Olsun.


 2. @hmet
  Üye

  Cevap: Arkadaşlarıma Laf Anlatamıyorum Ne Yapmalıyım ?


  Reklam


  1- Kötü arkadala kalan onlar gibi olur.
  2- Tecvitsiz namaz geçerlidir ama tecvit öğrenmek gerekir.
  3- Allah cc. kendine nasıl şükredeceğimizi bize kuranda öğretmiş. şükrün en önemli şekli namaz kılarak yapılır.

  Şükrün Çeşitleri

  Şükür; kalbî, kavli ve örfî olmak üzere üçe ayrılır.
  İyiliği hatırlamak ve nimeti vereni düşünmek kalbî şükürdür.
  İyiliği dile getirip nimeti vereni övmek kavlî şükürdür.
  Verilen nimeti verildiği gaye doğrultusunda kullanmak ise ameli şükürdür.

 3. GranDiose
  Üye
  Onlarla Kalmak Zorundayım. Artık Uyarmayımmı onları kendi hallerinemi bırakayım? Uyardım ama faydası olmadı.. Evde odama geçip tek takılmaya başladım artık.

+ Yorum Gönder