+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Müslüman birisi ateist olarak ölen annesi-yada babası ahiret için kurtarabilirmi? detaylı bilgiverin Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 4minorkinq
  Üye
  Reklam

  Müslüman birisi ateist olarak ölen annesi-yada babası ahiret için kurtarabilirmi? detaylı bilgiverin

  Reklam

  Müslüman birisi ateist olarak ölen annesi-yada babası ahiret için kurtarabilirmi? detaylı bilgiverin Mumsema annesi babası ateist olarak ölen birisi annesini babasını ahiret için kurtarabilirmi kendisi müslüman ama bunun hakkında detaylı bilgi verebilcek varmı?

 2. @hmet
  Üye

  Cevap: Müslüman birisi ateist olarak ölen annesi-yada babası ahiret için kurtarabilirmi? detaylı bil


  Reklam


  Ateist ölen anne babaya rahmet bile okunmaz.

 3. mucahid84
  Emekli
  Nuh a.s ogluna ibrahim a.s babasina peygamber efendimiz s.a.v amcasina magfiret buyurdular ama kabul gormedi aksine bunun icin mevla ayet bile indirdi

  Kasas suresi
  56- Ey Muhammed! Sen sevdiğini doğru yola eriştiremezsin, ancak Allah dilediğini doğru yola eriştirir. Doğru yola girecekleri en iyi O bilir.

  Yinede gerisini ALLAH u teala bilir ama bu dunyada yaradandan bi haber yasayan insanlara öldüğünde magfiret dileyip onlarin bagislanmasini ummak ve bagislanmalarini temenni etmek ne bilim kurani kerimin bize anlattiklarina cok ters kal saglicakla.

 4. Misafir
  Onlar için sen ister Allah’tan af dile, ister dileme. Yetmiş kere bile istiğfar etsen, Allah onları asla affetmeyecektir. Evet, böyle! Çünkü onlar Allah’ı ve Resulünü tanımayıp karşı geldiler. Allah da böylesi fâsıklar güruhunu hidâyet etmez, emellerine kavuşturmaz.(Tevbe 80)

 5. Misafir
  "Allah'a ve ahiret gününe inanan bir milletin; babaları, oğulları, kardeşleri veya akrabaları da olsa, Allah'a ve Peygamber'ine muhalefet eden kimselere sevgi beslediklerini göremezsin." (Mücâdele: 22)

+ Yorum Gönder