+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazda secdede iken "Allahu Ekber" demek namazı bozar mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Millennium
  Devamlı Üye
  Reklam

  Namazda secdede iken "Allahu Ekber" demek namazı bozar mı?

  Reklam

  Namazda secdede iken "Allahu Ekber" demek namazı bozar mı? Mumsema Kişi namazda secdede alnı yere değerken "Allahu Ekber" diyip sonra normal bir şekilde 3 kere "Subhane Rabbiye'l-ala" dese kişinin namazına bir zararı olur mu, namaz bozulur mu? Sehiv secdesi yapılması gerekir mi?

 2. @hmet
  Üye

  Cevap: Namazda secdede iken "Allahu Ekber" demek namazı bozar mı?


  Reklam


  Namazda tekbir getirmek namazı bozmaz. Ruku - secde fark etmez.

 3. Millennium
  Devamlı Üye
  Alıntı @hmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Namazda tekbir getirmek namazı bozmaz. Ruku - secde fark etmez.
  Allah razı olsun cevabınız için, peki kişi secdede "Subhane Rabbiye'l-ala" derken iki kere düzgün deyip üçüncüde ala kısmındaki a sesini uzatmadan söylerse namazı bozulur mu? Ben bozulup bozulmadığından emin olamadım, namaza olduğu gibi devam ettim sonra yanılma secdesi kıldım (namazda Felak Suresini karıştırıp zorlanınca takılıp kalmamak için Nas suresine geçmiştim ayrıca).

  Veya "Subhane Rabbiye'l-ala" derken daha ala kısmını tamamen bitirmeden alnımızı kaldırsak secdeyi yapmamış mı oluruz?

 4. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  Siz yolunuzda bulunun , Allah diyenin ne zararı olur ki ? Mevlam kabul eylemiştir inşallah , yanlış dualara gelince yavaş ve sakin okuyun elden geldiğnce sehiv secdesi yapmayın , mazallahh sonra bu (vesveseler dahalinde) namazda alışkanlık haline geliyor..

+ Yorum Gönder