+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Borcu olup da çalışan bir kimse iş yerinde Namaz kılamıyorsa ne yapmalı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Cedd
  Devamlı Üye
  Reklam

  Borcu olup da çalışan bir kimse iş yerinde Namaz kılamıyorsa ne yapmalı?

  Reklam

  Borcu olup da çalışan bir kimse iş yerinde Namaz kılamıyorsa ne yapmalı? Mumsema Selamun Aleykum

  Ne yazık ki kredi kartı borçlarım var ve geciktirdikçe faiz biniyor. Mutlaka bir işte 3 4 ay acilen çalışmam gerekiyor ve kıldığım namazı da göz önünde bulunduruyorum. Birçok iş yeri ne namaz kılmaya müsait ne de yaptıkları iş bu fırsatı ya da imkanı sağlıyor. Ortamları abdest almak için ya uygun değil ya da namaz kılabileceğimiz bir düzenleri, yerleri yok. Uzaktakileri geçtim ola ki yakınlardaki camilerde gidip her vakti kılmam için bana vakit tanıyacaklarını çok zannetmiyorum. Bu hakkı tanırlarsa sorun yok; ama tanımazlarsa! Bu beni üzüyor ve başvurduğum iş yerlerinde namaz kılma imkanım yoksa ya da izin verilmiyorsa hiç çalışmadan görüşmeyi sonlandırıyorum ben. Fakat şimdi borçlarım var ve gün geçtikçe faiz işliyor, sıkıntı artacak daha da. Faizden zaten çok rahatsızım ve bir an önce kurtulmak istiyorum. Ailem de bu durumdan rahatsız, bana yükleniyor ve namazı göz önünde bulundurunca önüme çıkan iş imkanları da maalesef bana yaramıyor.

  Hal böyle olunca düşünüyorum. İstediğim gibi iş bulana dek zaman daha da geçiyor. Faiz yediriyorum ve borç da büyüyor. Bu sebeple namazlarımı akşam evde kaza etsem ve bir iş yerinde bir an önce 3 4 aylığına çalışmaya başlasam yanlış yapmış olur muyum? Yoksa bu şekilde devam mı etmeliyim?

 2. NuN
  Üye

  Cevap: Borcu olup da çalışan bir kimse iş yerinde Namaz kılamıyorsa ne yapmalı?


  Reklam


  Allah takva ehlinin yardımcısıdır.
  Faize bulaşmışsın bari bi namazsızlığa bulaşma.

 3. Cedd
  Devamlı Üye
  Çok şükür, namaz kılınacak yerleri bile olan bir iş yeri ile görüştüm. Allah büyüktür, istedim nasip etti. Allah razı olsun.

+ Yorum Gönder