+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden La ilahe illallah diyen müslüman olur mu Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. şehide binti
  Üye
  Reklam

  La ilahe illallah diyen müslüman olur mu

  Reklam
 2. *Amine*
  Okur, yazar, susar...

  Cevap: I


  Reklam  Şehide binti, bu tür hassas konuların ''sizce bizce'' diye tartışmaya açılması çok yanlış..Diyen der olur mu olmaz mı O Allah'ın takdirin de...  Üsâme bin Zeyd radıyallahu anh şöyle anlatıyor:

  Resûlullah aleyhisselâm bir seriyye (dört'yüz kişiden fazla olmayan askerî kuvvet) halinde bizi bazı kabilelere gönderdi. Onlar da bizim gelişimizden haberdar olarak kaçtılar. Biz kendilerinden birisine yetiştik. Onu yakalayınca, «La ilahe illallah = Allah'tan başka ilâh yoktur» deyiverdi. Fakat biz kendisini öldürünceye kadar dövdük. Gelince bu hadiseyi Peygamber aleyhisselâma anlattım. Allah'ın Resulü:

  "Kıyamet gününde,bu tevhid kelimesi karşılığında sana kim yardımcı olacak?" dedi. Ben:

  Ey Allah'ın Resulü, o adam bunu silâhtan korktuğu için söyledi, diye cevap verdim.

  Peygamber aleyhisselâm:
  "Kalbini mi yardın ki, bunun için veya başka bir sebeple mi bunu söylemiş olduğunu bilesin?! Kıyamet gününde «La ilahe illallah»'ın karşısında kim senin yardımcın olacak? "buyurdu.

  Bu sözü o kadar tekrar etti ki, müslümanlığa o günden evvel girmemiş olmayı arzu ettim.

  Kaynak : Ebû Davud, Müslim


 3. şehide binti
  Üye
  ben bılmeyenlerı bılgılendırmek ıcın actm bu konuyu her lailahe illallah diyen müslüman olsaydı... manasını ve şartlarını bılmedıkten sonra gunde 10 defa lailahe illallah de ne faydası olur nede zararı.

 4. merhaba
  Devamlı Üye
  Şehide konu başlıkların çok kötü
  insan bir soru yazar

+ Yorum Gönder