+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Abdest alırken yüzümü tek seferde tamamını yıkayamıyorum. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mtas04
  Üye
  Reklam

  Abdest alırken yüzümü tek seferde tamamını yıkayamıyorum.

  Reklam

  Abdest alırken yüzümü tek seferde tamamını yıkayamıyorum. Mumsema Abdest alırken yüzümü tek seferde tamamını yıkayamıyorum. suyu her yere götüremiyorum kuru yer kalıyor. tamamını yıkamak için çok zaman harcıyorum. Abdestimi yaklaşık 15dk da alıyorum nerdeyse bunu nasıl yapmalıyım? Videolar da izledim nasıl yıkıyorlar diye izlediğim videolarda da kuru yer bırakıyorlar gibi okuduklarımla tam tutmuyor gibi. mesela kaşların altına suyu götürmek gerekir, göz pınarlarını yıkamak gerekir, sakallar seyrek ise altına ulaştırmak gerekir ve yüzün tamamını ıslatmak yazıyordu bunların hepsini tek seferde yapamıyorum nasıl yapmalıyım?

 2. @hmet
  Üye

  Cevap: Abdest alırken yüzümü tek seferde tamamını yıkayamıyorum.


  Reklam


  şüphecisin, şüphe ve vesveselerini de kural olarak sanıyorsun.
  yüzü bir defa yıkamak farz, 3 defa yıkamak sünnettir.
  Buna aşan haddini aşmıştır.

 3. musab
  Hadis Öğrencisi
  Kaş altını yıkamak farzdır diyen Şafilerdir.Hanefi Mezhebine göre kaş altını yıkamak gerekmez.Allahu alem.

  Tek seferde olmaz.Yani suyu pat diye surata vurmak değilde,vurduktan sonra yüzde eli gezdirmek uygundur.

 4. Secan
  Üye
  Galiba Peygamberimiz (sav.) de bu yuzden abdest'te yuzunu 3 kere su carparak yikamis, boylece bize de 3 kere yikamak Sunnet olmus. Benim bildigim herkes bu Sunnete uyar aslinda, o yuzden tam anlamadim senin neden 1 kere yikadigini. Musab'in dedigi gibi suyu yuzune carptiktan sonra elini yuzunun her yerinde gezdirip surersen yeterince islatmis olursun.

+ Yorum Gönder